Новини

DSC 0535

shapka

26 травня у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулась презентація виставки «Легендарний хлібороб», присвячена 100-річчю від дня народження Олександра Васильовича Гіталова – нашого земляка, видатного хлібороба, державного і громадського діяча, двічі Героя Соціалістичної Праці.

 

Цей ювілей, згідно з Постановою Верховної Ради від 11 лютого 2015 року, відзначатиметься на державному рівні.

Мета вистави – довести до загального відома факти біографії Олександра Васильовича Гіталова – прославленого механізатора, мудрого наставника і вихователя хліборобської зміни, який був взірцем людяності, самовідданого служіння своєму народу. Сприяти формуванню цінністих та моральних орієнтацій особистості, закласти основи професійної орієнтації, любові до рідної землі.

Відкрила виставку Агапєєва Наталія Юріївна – директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. У своєму виступі вона акцентувала увагу на тому, що захід, присвячений 100-річчю з дня народження Олександра Васильовича Гіталова, має особливе значення в аспекті сьогодення, так як проводиться з метою активізації патріотичного та трудового виховання молоді на кращих зразках видатних постатей Степової Еллади.

Серед запрошених на відкриття виставки були Владов Іван Васильович – заступник голови Кіровоградської обласної ради, Животовська Валентина Григорівна – директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, Коренюк Сергій Юрійович – директор департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації, Сергатий Олександр Михайлович – виконавчий директор обласної організації Аграрного союзу України, Колос Вадим Іванович – заступник директора департаменту Кіровоградської обласної державної адміністрації, Трибуцька Олена Анатоліївна – заступник начальника відділу охорони культурної спадщини, розвитку музейної справи, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, Сухомлин Микола Олексійович – радник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, Целих Юрій Георгійович – колишній заступник голови Кіровоградської обласної ради 1998-2006 рр.

В промовах виступаючих прозвучала спільна думка про першовартісність постаті Олександра Васильовича Гіталова – великого трудівника, добротворця, звичайної і красивої душею людини. Він був від землі, від народу як прояв його духу, мудрості, простоти, щирості, працьовитості, безкорисливості. Гіталов став тією постаттю, якою можна на увесь світ представляти велику країну, великий народ.

На презентацію виставки були запрошені студенти інституту розвитку людини «Україна».

На виставці представлені матеріали основного та допоміжного фонду Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Маршанін Анатолій Васильович – старший науковий співробітник відділу історії ознайомив присутніх з трудовим та життєвим шляхом Олександра Васильовича Гіталова.

Маємо надію, що виставка «Легендарний хлібороб» не залишить байдужими відвідувачів, дасть змогу глибше зрозуміти вклад видатного хлібороба у розвиток сільського господарства, впевнитись у тому, що Гіталов був героєм у тій мірі, в якій є героєм селянство, бо він став його символом. 

DSC 0539

 

DSC 0547

 

DSC 0555

 

DSC 0559

 

DSC 0568

 

DSC 0577