Новини

DSC 0384

shapka

21 травня 2015 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького  відбулися урочистості з нагоди відзначення 175-ої річниці від дня народження славетного земляка, фундатора українського професійного театру, видатного актора, режисера, драматурга і композитора -- М.Л.Кропивницького. Праця корифея української сцени була тісно пов’язана з рідним краєм, містами Бобринець та Єлисаветград. Багаторазово митець виступав на сцені Єлисаветградського міського зимового театру, нині – Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького (далі -КАОУМДТ ім. М.Кропивницького).

Свято розпочалося з покладання квітів до пам’ятника М.Кропивницькому на садибі музею його імені. У покладанні брали участь:  директор обласного краєзнавчого музею Агапєєва Наталія Юріївна, головний режисер КАОУМДТ ім. М. Кропивницького Курман Євген Васильович, представники громадськості, гості музею.

Свято продовжилося у приміщенні музею.До присутных звернулася директор обласного краєзнавчого музею Агапєєва Наталія Юріївна.  Виступаючі на урочистому відкритті заходу відзначали велике значення творчості корифея для розвою національного театрального мистецтва. Далі на сцені «Театральної вітальні» розпочалося яскраве дійство.

Талановиті актори КАОУМДТ ім. М.Кропивницького, серед них - заслужені артисти України М.Ярошенко, О.Ярошенко, актори В.Лупітько, О.Дорошев, О.Бушмакіна, Д.Завгородня та інші взяли участь у художній програмі, складеній з відомих творів українського репертуару. Глядачі, у числі яких були ветерани сцени, літератори, студенти КДПУ ім. Винниченка переглянули уривки з класичних вистав «Наталка Полтавка» І.Котляревського, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка, а також уривок з п’єси «Рєпін і Яворницький» В.Герасимчука, слухали музичні номери, зокрема – романс «Соловейко» та дует «Де ти бродиш, моя доле» М.Кропивницького.

Святкову програму продовжив аматорський драматичний колектив Новомиргородського міського Будинку культури, режисер – Олена Покладюк. У виконанні самодіяльних акторів глядачі побачили виставу «Чужина» О.Андрієвської.

За участь у заході до 175-річчя від Дня народження М.Л.Кропивницького актори-аматори з Новомиргорода одержали подяку від обласного краєзнавчого музею.

В рамках свята також відбулася презентація виставки робіт учнів Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна «Кропивницький очима дітей».

26 травня 2015 року урочистості з нагоди відзначення 175-ої річниці від дня народження М.Л.Кропивницького відбуватимуться на малій сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького. Глядачі побачать програму за участю акторів КАОУМДТ ім. М.Кропивницького, (показану у музеї М.Кропивницького) та переглянуть виставу, драму-фієрію «Лісова пісня» Лесі Українки у виконанні аматорського театру юного глядача «Апельсин» Палацу культури «Світлопільський» м. Олександрії, режисер – Мозгова Світлана Василівна.

DSC 0353

 

DSC 0399

 

DSC 0416

 

DSC 0432

 

DSC 0440

 

DSC 0443

 

DSC 0465

 

DSC 0506

 

DSC 0514