Новини

DSCN1709 

shapka

13 травня у Кіровограді, в приміщенні КДПУ ім. Винниченка, відбулася міжнародна наукова конференція «На Східній межі Старої Європи». Виступило понад 20 науковців з України та країн Європи – Болгарії, Великобританії, Молдови  – Джон Чапмен, Бісерка Гайдарська, Михайло Відейко,  Микола Тупчієнко та інші. Тематика виступів була приурочена дослідженням поселеннь часів трипільської культури на Новоархангельщині.

У другій половині дня гості міста відвідали виставку з однойменною назвою «На Східній межі Старої Європи» у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, де були представлені найцікавіші знахідки із с. Небелівка.

14 травня конференція продовжилася, учасники відвідали безпосереднє місце розкопок – Новоархангельщину.

  У місті Новоархангельськ археологів урочисто зустрічали очільники району та місцева громада  – гостей зустріли хлібом-сіллю біля Свято-Володимирського собору. Священнослужителі храму провели коротку інформативну екскурсію для присутніх.

По дорозі у Небелівку  із історією та культурою Новархангельського краю ознайомив учасників конференції співробітник районного краєзнавчого музею, який розповів про місцеві події від татарського до козацького періоду.

Урочиста зустріч чекала археологів і в Небелівці ­– голова райдержадміністрації райради, сільський голова, селяни, учні місцевої школи  висловили подяку усім присутнім за сприяння археологам та науковцям у дослідженні трипільської культури Слово також взяв і керівник експедиції, професор з Великобританії Джон Чапмен.

Потім  розпочалося спалення реконструйованого трипільського житла в рамках наукового експерименту. Свідками дійства стали місцеві мешканці та гості села.

У приміщенні актової зали Будинку культури відбулося заслуховування доповідачів конференції із використанням мультимедійних засобів. Присутні ознайомилися із   дослідженнями архітектури, харчування, господарства, релігії трипільських племен.

Познайомитись із зеленим туризмом області гості змогли на одній із туристичних садиб с. Синюхи у автентичному українському стилі.

О 17.30 учасники конференції відбули до Києва та Кіровограда.

DSCN1712

 

DSC 2976

 

DSC 2977

 

DSC 3017

 

DSC 3023

 

DSC 3033

 

DSC 3090

 

DSC 3121

 

DSC 3141

 

DSC 3164