Новини

 DSC 0031

shapka

16 травня 2015 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей знову підготував і провів культурно-просвітницьку акцію «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї» у рамках ХІ міжнародної акції «Ніч музеїв».

 

Щорічно 18 травня весь світ відзначає міжнародний День музеїв, починаючи з 1977 року. Традицією стало останнім часом проведення, приуроченої до свята, «Ночі музеїв». Основною метою  урочистостей є залучення більшої кількості громадян до музейних закладів, розкриття їхнього потенціалу як скарбниць і популяризаторів культурних, історичних, природних багатств, культурних центрів.

У цей непростий для нашої країни час співробітники музею підготували різноманітну, багатопланову програму під загальним гаслом «Музеї заради сформованого суспільства», запропонованим Міжнародною Радою музеїв ICOM.

Музеї мають усвідомити свою роль у підвищенні обізнаності суспільства в необхідності бути менш марнотратними, жити у більш тіснішій співпраці з природою та використовувати біоресурси таким чином, щоб поважати всі живі системи Землі.

Тема Міжнародного Дня музеїв, а також виведення музеїв на передову в моделі сформованого суспільства покликані сприяти обізнаності суспільства про наслідки діяльності людини для нашої планети і абсолютної необхідності в цілковитій зміні його економічної та соціальної моделі. Тема співробітниками музею дещо розширена також у напрямку розвитку у людей відчуття швидкоплинності людського буття і, тому відповідального ставлення кожного, як особистості, до свого місця у суспільстві, шанобливого ставлення до інтересів інших, толерантності і, водночас, нетерпимості до зради, блюзнірства, хижацького відношення до людей і природи.

 Програма урочисто розпочалась  о 16.00 та тривала до  22.00.  Присутніх привітали заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Колос Вадим Іванович та директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Агапєєва Наталія Юріївна.

Відвідувачам було запропоновано концертні виступи юних і досвідчених митців, зустрічі з талановитими краянами, Зворушили, захопили всіх своїм мистецтвом представники кіровоградських музичних шкіл №1 ім.Г.Нейгауза, №2 ім. Ю.Мейтуса, №3. Імідж-центр «Ольга», дитячий театр моди,  запропонував покази моделей колекцій «Квіти України» та «Зерна Мокоші»(трипільські мотиви). Вправність та завзяття демонстрували брейкдансери Центру естетичного виховання «Натхнення» НВО СЗШ №6. Не залишили байдужими нікого виступи оркестру народних інструментів (худ. керівник і диригент Богдан Максименко) та камерного оркестру струнно-щипкових інструментів «Дивертисмент»(худ. керівник Вікторія Онолова) Кіровоградського музичного училища, духового оркестру 3-го полку спецпризначення під керівництвом Сергія Францишкевича, музикантів та вокалістів Будинку культури «Авіатор» КЛАНАУ(Єгора Щоголева, Вікторії Лавриненко, Карини Нецвітної, Марини Доброволянської). Свого слухача зібрав виступ муніципального камерного хору під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Юрія Любовича. 

Не вщухав інтерес до екскурсій по тематичним залам оновленої експозиції відділу історії: «Археологічна минувшина Кіровоградщини»,

«Заселення краю», «Розвиток краю у ХІХ столітті», «Промисловість, ХІХ – поч. ХХ століття»», «Від УНР до УРСР», «Кіровоградщина у вогні війни»

«Володимир Винниченко. Повернення», «Колекція О.Б. Ільїна», виставки музею історії місцевого самоврядування у Кіровоградській області. Відвідування експозиції у цей день було пільговим, як це прийнято у Європі.

Увазі гостей запропоновано кілька виставок різної тематики: «З «Кобзарем» у серці», до дня народження Т.Г. Шевченка, «Нагороди переможців», до 70-річчя Перемоги над нацизмом, «Природа рідного краю»(палеонтологічна та мінералогічна колекції обласного краєзнавчого музею), до міжнародної конференції по проекту «TRIPOLYE MEGA-SITE» про дослідження поселення-гіганта Небелівка у Новоархангельському району, «Неоголошена війна» (про події АТО), «Краса мого краю» (роботи Наталії Завалій).

Цікавими були майстер-класи майстрині Віри Івасин. Вперше у музеї відбулися зустрічі з членами Міжнародного громадського руху «АллатРА», які провели презентацію організації, презентацію літератури, бесіди по семантиці, перегляд відеоматеріалів, майстер-класи  з декоративно-ужиткового мистецтва. Багато хто зацікавився зустріччю з кіровоградськими поетами, музикантами: Романом Любарським, Павлом Чорним, Миколою Папушею,  Андрієм Шульгою, Денисом Тарнавським, Олегом Ковалем, Дмитром Кольчиком, Каріною Геніх, Світланою Власюк, Олександрою Подгурською та іншими. Відеозал «Кіровоградщина туристична» дав можливість ще раз упевнитись у красі, неповторності нашого степового краю. Значну зацікавленість викликало спілкування з фахівцями здорового способу життя - універсологами.

DSC 0006

 

DSC 0084

 

DSC 0095

 

DSC 0126

 

DSC 0155

 

DSC 0198

 

DSC 0202

 

DSC 0244

 

DSC 0292

 

DSC 0339