Новини

DSC 3270

shapka

15 травня 2015 р.  у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася тематична екскурсія «АТО – захист євромайбутнього України», присвяченої до Дня Європи.

Україна – єдина держава Європи не член Євросоюзу, де День Європи відзначається на державному рівні у третю суботу травня, згідно Указу Президента України №339/2003 р. від 19 квітня 2003 року. Відправною точкою на шляху до становлення цього свята вважається декларація Робера Шумана, котрий запропонував Франції, Німеччині та іншим країнам Європи у травні 1950 року об’єднати свої вугільну, сталеварну галузі промисловості у понаднаціональну структуру з своїм власним органом управління. Фактично ця декларація поклала початок майбутньому об’єднанню країн Європи в економічний та політичний, митний союзи з можливістю вільного та безвізового переміщення товарів, робочої сили та послуг. Громадяни України, особливо молоде покоління, мріють бути часткою економічної та політичної могутності європейського співтовариства. Тим паче, що для цього існують багато політичних передумов. Зв’язки України і нашого краю з країнами Європи складались історично. У їх контексті необхідно згадати династичні шлюби князів Київської Русі з монархами Європи, боротьбу українського, литовського народів проти іга монголо-татар, службу запорожців у магнатів європейських країн, дипломатичні зносини Богдана Хмельницького та Івана Мазепи з Швецією 17 та 18 ст., життя, діяльність В.Винниченка, К.Шимановського, інших відомих осіб пов’язаних з Україною та краєм. Всі вони сформували стійкі європейські традиції зносин українців з Європою. Українська держава від самого початку відновлення своєї державної незалежності позиціонувала себе як майбутній член євро товариства. На шляху до цієї мети громадяни України та її уряд уклали десятки угод, працюють над євростандартами законодавства. Майдани 2004 та 2013-2014 років відбулись багато в чому під гаслом входження в європейські структури. Справжнє обурення у суспільстві викликало не підписання колишнім Президентом Януковичем у 2013 році угоди про асоціацію між Україною та ЄЕС. До волевиявлення українських громадян вороже поставилась сусідня держава – Росія, розв’язавши проти України гібридну війну, анексувавши Крим та за допомогою тероризму захопивши деякі східні райони Донецької та Луганської областей, поставивши під сумнів не лише європерспективи українського суспільства, а і саме існування України як держави. Тому сьогодні українцям доводиться зі зброєю в руках боронити не лише свій власний дім, але і свій євровибір. Саме про все це під час екскурсії, присвяченої до Дня Європи, розповів екскурсовод І категорії відділу історії Михайло Шульга для присутніх у залі учнів ЗОШ №6.

 

Михайло Валерійович зупинився також на ході антитерористичної операції, розповів про історію та бойовий шлях частин, що беруть у ній участь і пов’язані з Кіровоградщиною. Згадав імена загиблих героїв, адже кожне таке ім’я це справжній героїчний поступ України до справжньої Незалежності, але і до збереження євро перспективи нашої держави.

DSC 3274

 

DSC 3277

 

DSC 3285