Новини

DSCN1307

shapka

29 квітня у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Нагороди переможців», присвяченої 70-річчю Перемоги над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні. У світі дуже небагато країн, на долю яких Друга світова війна вплинула так радикально, як на долю України та її мешканців. Війна пройшла через життя кожної української родини і є вагомою частиною історичної пам’яті українського суспільства. Мета виставки – шляхом демонстрації нагород та інформації про них показати героїзм і мужність наших земляків і визволителів.  

Виставку відкрила директор департаменту культури та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Валентина Григорівна Животовська, яка акцентувала увагу запрошених на актуальності теми патріотизму і військового героїзму в усі періоди нашої історії. Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв, які загинули у боях тієї страшної війни. Серед запрошених були директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Олександрович Бабенко, історики та краєзнавці Василь Всеволодович Даценко, Іван Данилович Петренко, Олександр Васильович Чорний, Вадим Петрович Колєчкін, які поділилися своїми думками про трагічні події періоду окупації та героїзм українців під час звільнення від нацистського панування.

Із заключним словом виступила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталія Юріївна Агапєєва, яка зазначила важливість зберігання пам’яті про минуле не тільки в артефактах історії, а й у серці кожного громадянина нашої незалежної держави. Старший співробітник відділу історії і голова творчої групи виставки «Нагороди переможців» Анатолій Васильович Маршанін ознайомив гостей з матеріалами тимчасової експозиції, розповів про ієрархію орденів ІІ-ї світової війни, зупинився на біографіях окремих героїв, відповів на запитання присутніх.

Маємо надію, що виставка «Нагороди переможців» допоможе відвідувачам усвідомити, що у героїв війни головне – це Батьківщина, котру люблять і захищають від завойовників. Виставка експонуватиметься у залі «Кіровоградщина у вогні війни» відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею до 29 травня 2015 року.

DSCN1308

 

Photo0045

 

Photo0048