Новини

 DSCN1273

shapka

22 квітня відзначається свято – Міжнародний день Землі. З нагоди цих свят для учнів 4 класу НВО ЗШ № 24 І-ІІІ ст. співробітники відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею провели музейний урок «Наше довкілля нам берегти», під час якого пояснили необхідність дбайливого ставлення до навколишнього середовища та ознайомили школярів з червонокнижними рослинами і тваринами краю. Музейний урок проходив на фоні авторських робіт з природного матеріалу майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Ірини Ігорівни Поляруш.

Довкілля і природа у широкому розумінні цих понять – це увесь навколишній світ у всьому розмаїтті і багатогранності його форм,тобто людина і її життєдіяльність є невід’ємною частиною природи.

Природа є тим основним джерелом, з якого людина бере все для свого життя. Це і повітря, і вода, рослинний і тваринний світ, родючий шар ґрунту та надра Землі, багаті на корисні копалини.

Планета Земля – це наш спільний дім. Природа планети варта нашої постійної любові і турботи. Користуючись її дарами, ми повинні жити у злагоді з довкіллям, щоб зберегти скарби Землі для себе і прийдешніх поколінь. Жити у злагоді з довкіллям – означає не порушувати природну рівновагу.

Ми неодноразово буваємо віч-на-віч з природою і тут усе залежить від нашої свідомості, культури поведінки, душевної чуйності. В таких випадках діє лише один неписаний закон – закон сумління.

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища повинно формуватися ще з дитинства в сім’ї, у школі. До того ж необхідно піднімати на належний рівень екологічну освіту в усіх навчальних закладах країни.

Отже, збереження довкілля нині є однією з найактуальніших проблем людства, що не може залишити байдужими різні верстви населення. Кожен з нас має відчувати відповідальність та  виявляти турботу про дерева і рослини, які ми бачимо кожного дня, за життя братів наших менших та збереження місць їхнього проживання. Адже вони мають не менше прав на існування на Землі, ніж ми з вами.

В нашій країні щорічно 3-ї суботи квітня відзначається Український День довкілля. І дуже доречним є те, що це свято саме навесні, коли з’являються перші зелені листочки, розквітають першоцвіти, народжується нове життя. У нинішньому, 2015, році державний День Довкілля відзначався 18 квітня. 

DSCN1262

 

DSCN1267