Новини

DSC 4966

17  лютого у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся вечір-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Більше року назад в Україні розпочалася  Революція Гідності – масовий протестний рух. Його кульмінацією стали трагічні події 18-21 лютого. Тоді влада застосувала проти мирних громадян зброю, внаслідок чого загинуло більше 100 людей. Це була ціна, яку заплатила Україна за прагнення змінитися.

Дні і ночі з листопада 2013 р. по лютий 2014 р. назавжди вкарбуються в нашу історію. Україна вийшла на барикади за свою честь і гідність, за право бути вільним народом серед вільних народів світу. Пройшов рік з того часу, коли Україна, у тоді ще мирний час, почала втрачати своїх кращих синів. Їх нарекли «Небесною сотнею» - тих, які впали на барикадах, загинули від катувань, були розстріляні снайперськими кулями. Найстарішому з них було 83, наймолодшому 17. Серед них були і 3 жінки…

Ким були? До чого прагнули ? Вони не були  ні екстремістами, ні терористами, ні фашистами. Звичайні люди, мирні громадяни, які вийшли, на Євромайдан, щоб відстояти своє право на мрію. Учителі  та студенти, підприємці та журналісти, вчені та академіки, художники та музиканти, громадські діячі та прості робітники. Люди, які жили у різних куточках України. У їхніх серцях жили віра , надія та любов. Віра – у перемогу добра над злом, правди – над кривдою. Надія – на краще майбутнє для своєї країни, своїх дітей. Любов – до України, справжніми синами якої вони були , є і будуть.

Воїни ж «Небесної сотні» вирішили, що краще померти за правду, ніж жити у брехні. Не чекати, поки зміниться “хтось” чи “щось”. Не надіятися на “когось”. Не ховатися за чужими спинами, чи десятками виправдань. Вони почали із себе міняти цей світ із думкою: «Як не я – то хто ж».

Їх справу продовжують ті, хто сьогодні захищає територіальну цілісність та незалежність України на Сході.

Захід було проведено з метою вшанування Героїв  та  необхідності збереження пам’яті про їхній подвиг, адже він – невід’ємна  складова  історичної та національної пам’яті.

До музею цього дня завітали представники влади та громадськості міста. Була присутня родина Героя Небесної Сотні В. Чміленка – дружина Людмила Анатоліївна та діти Ірина, Катерина, Віктор.

До присутніх звернувся заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. Він запропонував  вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Віта Атаманчук, заступник голови облдержадміністрації, активна учасниця Євромайдану, у своєму виступі зазначила,  про необхідність ще до кінця усвідомити значення Революції Гідності та закликала всіх до єднання, яке так необхідне Україні сьогодні.    

Голова Бобринецької райдержадміністрації, Сергій Рожкован сказав, що Віктор Чміленко для нього є справжнім Героєм України, а ті вимоги, за які він боровся, ми намагаємося втілити у своїй роботі.

Зі словами підтримки до родини Віктора Чміленка звернувся єпископ Голованівський та Кіровоградський Марк і додав, що сьогодні віра є надзвичайно потужною зброєю.

Директор музею Наталія  Агапєєва наголосила, що Герой України Віктор Чміленко був активним громадським діячем ще задовго до             Євромайдану. Зокрема, він збирав матеріали про Голодомор на Кіровоградщині, про видатних земляків і передавав їх до Бобринецького краєзнавчого музею. Вона зазначила, що нині на музейниках особлива місія та закликала всіляко допомагати музею у зборі матеріалів про події Революції Гідності на Кіровоградщині, про героїв-воїнів, які сьогодні беруть участь в АТО.

Захід продовжився виступом Кіровоградського музичного муніципального хору на чолі із заслуженим діячем мистецтв України Юрієм Любовичем. Прозвучали добірні твори О. Архангельського,                           К.Стеценка, Г. Гаврильця, М.Леонтовича, О. Кошиця.  Духовна музика висловила настрій і почуття усіх присутніх у цей скорботний день, а давню українську баладу «Пливе кача» присутні слухали стоячи.

По завершенні музичної частини вечора відвідувачі мали можливість стати ближче до безпосередніх учасників подій Євромайдану – необхідну атмосферу створили матеріали виставки «Революція Гідності – Кіровоградський вимір». Провела екскурсію по виставці завідуюча відділом історії Валентина Пархомчук.

DSC 4921

 

DSC 4925

 

DSC 4931

 

DSC 4935

 

DSC 4941

 

DSC 4953

 

DSC 4959

 

DSC 4967

 

DSC 4970

 

4mil