Новини

DSC 1278

22 січня 2015 року в експозиційній залі «Від УНР до УРСР» Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася бесіда «Соборність України: погляд в історію», присвячена Дню Соборності України та 96-ій річниці Акту Злуки.

 

До музею цього дня завітали вчителі та учні НВО №6 м. Кіровограда. Із вступним словом виступив молодший науковий співробітник відділу історії Пропадущий Андрій Миколайович, в якому він пояснив сутність терміну «соборність України», розповів про походження сучасного свята, його історичні передумови та акцентував увагу на суспільно-політичному значенні Акту Злуки для сучасної України.

Далі  присутні переглянули короткий навчально-документальний фільм «Акт Злуки 22 січня 1919 року», що у наочній формі (історичні карти, фрагменти кінохроніки початку ХХ століття) стисло розповідає про День Злуки у контексті національно-визвольних змагань українського народу.

Після демонстрації фільму молодший науковий співробітник Пропадущий А. М. запропонував ознайомитись присутнім із експонатами та  документами часів національно-визвольних змагань, розкривши роль нашого краю у загальнонаціональних подіях.

Екскурсовод І категорії Шульга М. В. продовжив тему української революції короткою екскурсією у залі «В. Винниченко. Повернення», з якої учні довідалися про життя і діяльність нашого видатного земляка, побачили унікальні речі меморіального кабінету.

Так завершився один з численних заходів, що щорічно проводять співробітники музею у напрямку патріотичного виховання молоді.

DSC 1273

 

DSC 1276

 

DSC 1280