Новини

c5553651-bfe0-48a7-9a46-de7a1be0716b

16 січня 2015 року у приміщенні Кіровоградського машинобудівельного коледжу старшим науковим співробітником відділу історії Борис Леонідович Шевченко Кіровоградського обласного краєзнавчого музею було проведено бесіду на тему «Бій під Крутами: відомі і невідомі сторінки».

Перед початком заходу його учасники хвилиною мовчання вшанували загиблих у бою під Крутами та інших учасників національно-визвольної боротьби за незалежність України, зокрема, тих українців, які загинули на сході нашої держави.

Бій під Крутами, який відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, є яскравим прикладом героїзму українського народу у боротьбі за незалежність своєї держави. 27 юнаків полягли на полі бою з більшовицькими військами.

На їхньому похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти».

А один із яскравих представників української діаспори, наш земляк – Євген Маланюк, наголошував: «…народ, творячи з якоїсь події легенду – а Крути без сумніву, є й будуть однією з найвеличніших легенд нашої нації, – знає, що він робить. Народна мудрість і національний геній – це найвища земна справедливість – творячи свої легенди і міти, себто підносячи дану історичну подію до височини надісториччя, ніколи – щодо вибору тієї події – не помиляються. Не помилилися вони й у випадку Крут».

13

 

poxoronu