Новини

DSC 0145

17 грудня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу». Привітавши присутніх, відкрив захід завідуючий відділом обласного краєзнавчого музею – меморіальним музеєм Марка Кропивницького Микола Галицький. Перша частина міроприємства була присвячена традиціям давнини, перенесеним у сучасність та історії зимового свята – Дня св. Миколая. Перед відвідувачами музею, учнями ЗОШ № 16, виступила знавець звичаїв і обрядів України Наталія Овчаренко. Вона не тільки  розповіла багато цікавого з історії свята, зокрема про пісні, що виконуються цього дня,  а й провела майстер  - клас з виготовлення «миколайчиків» - подарунків, що здавна полюбилися малечі і дорослим.

У другій частині заходу відбулася презентація виставки вишитих робіт Петра Чорноморченка, майстра розмовного жанру, в минулому актора обласної філармонії. Глядачі мали можливість поспілкуватися з Петром Михайловичем, більше дізнатися про його захоплення вишивкою та   послухати у його майстерному виконанні гумор українських авторів: П.Глазового, С.Олійника, С.Руданського та інших.

На заході був присутній Микола Левандовський, відома в нашому місті та області людина, адже він багато років працював диктором та ведучим на Кіровоградському радіо і телебаченні, йому присвоєно звання заслуженого працівника культури України. Він звернувся до дітей зі святковими привітаннями та прочитав вірш про значення  та велич української мови.

DSC 0150

 

DSC 0161

DSC 0167

 

DSC 0184

 

DSC 0188