Новини

 

DSCN8834

3 грудня 2014 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений до Дня Збройних Сил України.

Необхідність існування армії для кожної держави підтверджена історією. Коли йдеться про військо, мимоволі на думку спадають відомі афоризми: «Бажаєш миру – готуйся до війни!» і «Народ, що не бажає годувати власну армію – буде годувати чужу».

Наявність потужних, добре і сучасно озброєних збройних сил є гарантією незалежності, територіальної цілісності, суверенітету України. Згідно Конституції України захист недоторканості її кордонів накладається на українську армію.

Формування сучасного українського війська розпочалось 23 роки тому на базі військових округів колишньої радянської армії з прийняттям Закону України «Про загальний військовий обов’язок та військову службу» та створенням в Україні Міністерства оборони. Цей процес проходив з урахуванням історичних традицій українського козацтва, армії УНР та інших формувань, що у різні роки боронили незалежність України.

Захід у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї покликаний гідно вшанувати мужність, стійкість українського солдата у ході бойових дій, згадати загиблих за незалежність України з метою виховання патріотизму у підростаючого покоління.

У залі, де експонується виставка: «Революція гідності: Кіровоградський вимір», зібрались учні ЗОШ №6, військові, представники Кіровоградського обласного військового комісаріату, ЗМІ та громадськості, співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Ведуча заходу, завідуюча відділом історії Валентина Пархомчук привітала присутніх з Днем Збройних Сил України та надала слово майору однієї з військових частин міста.

У своєму виступі він розповів про героїзм наших воїнів – учасників АТО.

Добрі слова на адресу українських військовослужбовців сказали представники Кіровоградського обласного військкомісаріату. Надалі присутні вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання, переглянули відеофільм про АТО, а потім слово було надане вихованцям Кіровоградського державного будинку художньої та технічної творчості, які подарували присутнім літературно-музичну композицію до свята Збройних Сил України. На завершення екскурсовод І категорії відділу історії – Михайло Шульга ознайомив всіх присутніх з експонатами виставки: «Євромайдан: кіровоградський вимір».

DSCN8839

 

DSCN8844

 

DSCN8845

 

DSCN8848

DSCN8849