Новини

 

DSCN8828

У 2013-2014 роках в Україні відбулась безпрецедентна подія – Революція Гідності. Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян мирний протест перетворився на революційний рух, який призвів до корінних політичних змін, і в першу чергу змін у свідомості українців.

 

Революція Гідності відбувалася не лише на Майдані Незалежності у Києві, а й на території практично всієї України, зокрема, й на Кіровоградщині. Аби ці події не стиралися у людській пам’яті, не перекручувались і не спотворювались Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, який є не лише зберігачем документів, матеріалів і речей, які розповідають про минувшину рідного краю, а й збирачем інформації про події сьогоднішніх днів створив виставку “Революція Гідності – кіровоградський вимір”.

Відкриття виставки відбулося 27 листопада у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. ЇЇ джерельною базою стали автентичні речі учасників кіровоградського Майдану, фотографії Ігоря Демчука, Валерія Лебедя, Дмитра Васильєва, які розповідають про події Революції Гідності на теренах Кіровоградської області та на Майдані у Києві. До виставки долучились своїми творами майстри декоративно-ужиткового мистецтва Світлана Посошкова та Валентина Добровольська – учасниці кіровоградського Майдану.

Відкрила виставку Атаманчук Віта Вікторівна – заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, яка передала музею гільзи від бойових куль, якими стріляли по євромайданівцям. Слово для виступу надавалося секретарю Кіровоградського та Голованівського єпископства УПЦ КП Миколі Шутяку, Михальонку Сергію Анатолійовичу – координатору кіровоградського Майдану, активістам кіровоградського Майдану Ратушняку Олександру Михайловичу – голові кіровоградського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта», Лебідь Зої Леонідівні – журналістці, Горобець Олені – журналістці, поетесі, упоряднику збірки «До барикад!». Громадський діяч, журналіст Запорожан Сергій Віталійович передав музею матеріали по затриманих кіровоградських євромайданівцях. На виставці були присутні активіст Євромайдану, фермер Цоколов Олексій Степанович та дружина Героя України Віктора Чміленка Людмила Анатоліївна, яка передала музею книгу про «Небесну сотню».

Молоді поети Поль Іщук, Василь Левицький, Олена Горобець, Ганна Дудник прочитали свої вірші, що увійшли до збірки «До барикад!». Також на виставці демонструвались кадри з фільму «Небесна сотня» із циклу фільмів «Зима, що нас змінила».

Презентувала виставку «Революція Гідності – кіровоградський вимір» Пархомчук Валентина Олександрівна – завідуюча відділом історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

DSCN8829

 

DSCN8830

 

DSCN8831

 

DSCN88311

 

DSCN88312

 

DSCN88314

 

DSCN88315