Новини

DSCF0052

6 листопада 2014 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Тарасе мій!», присвячений Дню української писемності та мови в рамках 200-річчя від дня народження Т.Шевченка.

Краса української мови, її милозвучність, історія тісно пов’язані з історією видатного Кобзаря, генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Він по праву вважається одним із творців її становлення, що розгорнувся у часі, починаючи від Київської Русі.

Етапами творення української мови був її державний статус на початку існування Литовської держави, започаткування друкарства у 15-16 століттях, видання Остромирового Євангелія, освітня діяльність братських шкіл, просвітництво Григорія Сковороди, Івана Котляревського та Тараса Шевченка.

У рік ювілею Кобзаря, у переддень Дня української писемності та мови вшанування, генія української літератури важливе ще і тому, що багато сторінок шевченкіани пов’язані з нашим краєм, про що наголосила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталія Агапєєва.

 З концертною програмою – учасники ансамблю «Чиста криниця» Будинку культури «Авіатор» КЛА НАУ. Микола Барабуля, переможець конкурсу читців віршів, присвячених Тарасу Шевченку, прочитав вірші Кобзаря, уривки з його поем та прозових творів. На завершення гості музею ознайомилися з експонатами музею та виставкою, присвяченою 200-річчю Кобзаря. 

DSCF0056

 

DSCF0061

 

DSCF0069

 

DSCF0072

 

DSCF0075

 

DSCF0081

 

DSCF0084