Новини

DSCF9571

4 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або Святої Покрови, для православних українців є одним з найбільших релігійних свят осені.

Започатковане воно у Візантії, де було збудовано храм Пресвятої Богородиці на честь перемоги Константинополя над завойовниками (X століття). Це свято пов’язане з ім’ям святого Андрія. Коли місту загрожувала сарацинська навала, святий Андрій під час молитви побачив у небі Пресвяту Діву Марію, яка розкрила над християнами свій омофор (покров). Таке заступництво Богородиці додало сил візантійцям і вони дали достойну відсіч чужинцям.

14 жовтня також свято української військової честі та звитяги. У серпні 1999 року Указом Президента України цей день було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільш значущим святом. Цього дня у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

На захід були запрошені студенти Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки в кількості 25 чоловік зі своїм старшим викладачем Грищуком А.В., який очолює штаб Кіровоградської обласної організації Українського реєстрового козацтва.

Гостей привітала завідуюча відділом історії Пархомчук В.О. і, демонструючи відповідні предмети сакрального мистецтва з колекції О.Б.Ільїна, розповіла про свято Покрова Пресвятої Богородиці та його значення в житті українського народу.

Наукові співробітники музею Шляховий К.В. і Шевченко Б.Л. провели бесіду про козацьку колонізацію краю та історію Торговицького полку, показали частину експозицію музею, присвячену українському козацтву.

Старший викладач КІРУЕ Грищук А.В. розповів про  діяльність обласного осередку Українського реєстрового козацтва.

Захід закінчився оглядом експозиції музею у супроводі наукових співробітників, їх коментарями та відповідями на запитання студентів.

DSCF9574

 

DSCF9588

 

DSCN8662

 

DSCN8667

 

DSC 0574