Новини

 

DSC 5498

44-е свято театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти", яке в цьому році присвячене пам`яті української артистки Марії Заньковецької, тривало з 24 до 28 вересня. На сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького пройшли надзвичайно цікаві вистави класичні і сучасні у постановці як кіровоградців, так і їхніх гостей з Києва, Одеси, Житомира, Полтави, Кривого Рогу, Коломиї.

Урочисті заходи, за багаторічною традицією, відбулись 27 вересня на території філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею - музею-заповіднику І.К. Тобілевича Хутір Надія. Тут працювали виставки народних майстрів, проводитись майстер-класи, діяли музичний, ляльковий, меморіальний, поетичний, живописний майданчики, а також майданчик студії "Маска" та театру "Резонанс". В рамках свята відбулось нагородження переможців 55-го огляду-конкурсу аматорських театральних колективів "Театральна весна Кіровоградщини". Переможці представили уривки конкурсних вистав для всіх бажаючих.        

Співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія та музею історії українського хореографічного мистецтва  провели безліч екскурсій для всіх, хто цікавився театральною та хореографічною темами.

На особливу увагу заслуговують виставки, створені науковим співробітником заповідника Тобілевич В.В. та екскурсоводом Кравченко Т.С.. Вони присвячені цьогорічним ювілярам – П.К. Тобілевичу (Саксаганському) та М.К. Заньковецькій. І ще одну виставку було створено напередодні 169-річчя від дня народження І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) «Великий обсерватор людського життя». Вона дає можливість більш уважно прослідкувати становлення І.Карпенка-Карого як видатного драматурга європейського рівня, основні теми його творів, їхню популярність і у сьогоднішньому театрі.

DSC 5563

 

DSC 5567

 

DSC 5569

 

DSC 5574

 

DSC 5587

 

DSC 5598

 

DSC 5606

 

DSC 5619

 

DSC 5624