Новини

DSC 5311

25 вересня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького в рамках проведення 44-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» відбулася презентація книги Галицького М.О. Золота духовна скарбниця Кіровоградщини (слово про корифеїв українського театру) \ Галицький М.О. - Кіровоград.; poly-kancler 2014. – 244 с. Ведуча заходу - директор обласного краєзнавчого музею Агапєєва Наталія Юріївна  представила  книгу - збірку статей, присвячених актуальній темі популяризації надбань відомих  діячів української культури, в їх числі  митців Кіровоградщини. Книга, орієнтована на широке коло читачів, має зацікавити заклади освіти, культури, в т.ч. - музеї, як така, що сприятиме естетичному і патріотичному вихованню молодого покоління, патріотів України та рідного краю.

Автор збірки «Золота духовна скарбниця Кіровоградщини», завідувач відділу обласного краєзнавчого музею - меморіальним музеєм М.Л.Кропивницького Галицький Микола Олександрович розповів про ідею народження книги, внесок митців-земляків в надбання світової культури, подякував людям, які підтримали його почин.

Виступи супроводжувалися показом відеоряду, демонструвалися світлини портретів митців кінця ХІХ – початку ХХІ століть, героїв публікацій М.Галицького, а також фото з сімейного архіву автора, що розповіли про нього як особистість.

В обговоренні книги та з вітальними словами виступили ветеран сцени заслужений артист Абхазії Трибиненко Володимир Никанорович,  заступник директора з науково-методичної роботи обласного краєзнавчого музею Колесник Світлана Едуардівна, головний зберігач фондів обласного художнього музею Ноженко Валентина Григорівна, доктор педагогічних наук голова Кіровоградського обласного регіонального відділення Спілки підприємців малих, середніх та приватизованих підприємств Барно Олександр Миколайович та інші.

У художній частині брали участь: актор Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького Микола Ігнатьєв, який вийшов до глядачів в образі Марка Кропивницького; жіночий вокальний ансамбль «Любисток» під керівництвом Анатолія Чечеля виконав пісні, присвячені рідній землі, святу «Вересневі самоцвіти», зокрема, на слова В.Погрібного, музика А.Чечеля «За далеким косогором»,  слова і музика А.Чечеля  «Моя земля Кіровоградський краю»; поет і композитор Ніна Бредихіна  з вокальним ансамблем «Чиста криниця», у виконанні яких прозвучали пісні  «Він, як орел, злетів понад степами» (слова В.Шурапова, музика Н.Бредихіної) та «Вересневі самоцвіти» (слова і музика Н.Бредихіної). 

DSC 5314

 

DSC 5320

 

DSC 5333

 

DSC 5335

 

DSC 5341

 

DSC 5349

 

DSC 5359

 

DSC 5373

 

DSC 5378