Новини

DSC 4557

17 вересня 2014 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч з людьми причетними до створення та розвитку першого на Україні і єдиного у світі музею історії українського хореографічного мистецтва.

 В рамках цієї зустрічі презентовано фотовиставку «Перший і єдиний у світі», створену співробітниками музею. Вона знайомить з першою експозицією музею історії українського хореографічного мистецтва, що представляла історію розвитку танцювального мистецтва на Кіровоградщині. На фото також зафіксовані зустрічі з визначними особистостями України, іноземними гостями, виставки, створені за роки діяльності музею, фото з робочими моментами тощо.

Кіровоградщина має давні танцювальні традиції. В 2004 році розпочалося створення музею історії українського хореографічного мистецтва – відділу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, що розташований на території заповідника - музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія, у живописному куточку степового краю, що нагадує про корифеїв українського театру, які започаткували український народно-сценічний танець. Експозиція музею розміщується вже у шести кімнатах, де представлено не лише місцевий матеріал, а хронологічно простежується розвиток українського хореографічного мистецтва в Україні та за її межами, зв'язок зародження української народно-сценічної хореографії у творчості корифеїв українського театру, видатних балетмейстерів минулого з розвитком українського танцю сьогодення.

Під час зустрічі зі словами привітання до присутніх звернулись:    директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації -Животовська Валентина Григорівна, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України -  Агапєєва Наталія Юріївна, кандидат мистецтвознавства,заслужений працівник культури України - Кокуленко Борис Григорович,  художній керівник  заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань», науковий консультант музею історії українського хореографічного мистецтва, народний артист України Кривохижа Анатолій Михайлович, художній керівник народного хореографічного ансамблю «Пролісок» Кіровоградського обласного комплексу (гімназія-школа мистецтв), голова обласного осередку Національної хореографічної спілки України, народний артист України – Коротков Анатолій Єгорович, художній керівник ансамблю «Ятрань», заслужений працівник культури України, доцент - Босий Василь Сильвестрович, головний режисер фільмів про музей історії українського хореографічного мистецтва – Горохов Микола Костянтинович.

Презентувала виставку завідуюча відділом історії українського хореографічного мистецтва Чонтай Оксана Михайлівна.

Подарунком ювілярам та гостям заходу стало музичне вітання від ансамблю бандуристок Кіровоградського музичного училища.

DSC 4542

 

DSC 4567

 

DSC 4575

 

DSC 4584

 

DSC 4615

 

DSC 4631