Новини

DSC 3866

15 серпня  2014  року  у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу  «Звичаї і обряди українського народу», присвячений  святу Спаса.

Захід розпочався з виступу журналіста і краєзнавця Станіслава Янчукова, який розповів про наші першоджерела, календар далеких предків - праукраїнців, їхні широкі пізнання про циклічність розвитку природи, згадав давні вірування і язичницькі свята, що згодом переплелися з християнськими і  явили безцінний пласт української культури. Значне місце було приділено історії свята Спаса та народним традиціям, адаптованим до  сучасного життя. Слухачі, гості музею, в їх числі - ветерани Інгульської шахти, дізнавалися про особливості свята  першого Спаса (Спаса на воді, Маковея), другого Спаса (яблучного Спаса), третього Спаса (горіхового або  Спаса на полотні).

У художній частині брали участь кіровоградські поети Ніна Бредихіна, Тетяна Березняк, Вадим Смотренко, чиї виступи були пов’язані з звичаями і святами рідної землі. Зокрема, прозвучав  вірш з книги «Доля» у авторському виконанні Ніни.Бредихіної, де згадуються дитячі роки, перше причастя, свято Спаса. На вечорі  звучали  пісні у авторському виконанні Вадима Смотренка, які були присвячені рідному місту. За пропозицією гостей, захід продовжився на свіжому повітрі у тіні старого горіха, на подвір’ї музею. Тут перед присутніми виступила учасниця хору «Патріот» Олександра Карпикова. У її виконанні звучали народні та патріотичні пісні, ліричні твори минулих років, романси.

Учасники заходу пригощалися маковою здобою з медом, яблуками, чаєм. Гості розходилися з гарним настроєм, було видно, що свято Спаса у меморіальному музеї Марка Лукича Кропивницького  запам ятається їм надовго. 

DSC 3842

 

DSC 3849

 

DSC 3855

 

DSC 3875

 

DSC 3887