Новини

DSC 3319

Презентація персональної виставки художника Дмитра Скорейка

«Про те, що люблю»

9 липня 2014 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч з талановитим кіровоградським художником Дмитром Скорейком.

В рамках цієї зустрічі презентовано його персональну виставку «Про те, що люблю», створену співробітниками музею історії українського хореографічного мистецтва. На виставці представлені 23 роботи художника, виконані на полотні олією. Картини Дмитра Івановича несуть позитивну енергію, викликають роздуми, захоплюють своїми кольорами. Завдяки його роботам ми згадуємо про славне козацтво, а як відомо козацька доба найбільш хвилююча і яскрава сторінка історії України. Козацтво породило в ментальності українців прагнення до волі та свободи. Ряд картин знайомлять з неперевершеною архітектурою м.Єлисаветграда та знаковими місцями нашого краю. Таємничі краєвиди Криму, знамениті фортеці, міфологія - усе це є на полотнах митця.

Дмитро Скорейко народився 28 лютого 1974 року в м. Кіровограді, 1991 року закінчив Кіровоградську СШ №30, навчався в Кіровоградській дитячій художній школі. З 1991 до 1994 року навчався на художньо-графічному відділені педагогічного факультету Кіровоградського державного педагогічного інституту. В 1998 році закінчив професійні курси за спеціальністю художник-оформлювач, до 2000 року працював за цією спеціальністю. З 2001 року працює за фахом в суміжних сферах мистецтва:настінний розпис, оздоблення інтер’єрів, живопис, книжкова графіка, реставрація антикваріату, різьблення по дереву.

У 2008 році брав участь у виставці молодих художників м. Кіровограда.

Любить та вивчає історичні місця рідної держави. Багато подорожує, робить замальовки та ескізи, які в подальшому використовує при написанні своїх полотен, передаючи красу, як навколишнього світу, так і внутрішнє багатство своєї душі.

Під час зустрічі зі словами привітання до художника звернулись заслужений художник України, мистецтвознавець, провідний науковий співробітник Кіровоградського міського художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна - Надєждін Андрій Михайлович, народний артист України, професор, художній керівник народного хореографічного ансамблю «Пролісок» Кіровоградського обласного комплексу (гімназія-школа мистецтв), почесний громадянин м.Кіровограда, голова обласного осередку Національної хореографічної спілки України – Коротков Анатолій Єгорович, заслужений працівник культури України, директор обласної філармонії – Кравченко Микола Іванович, науковий співробітник галереї «Єлисаветград» - Краснопольська Ольга Сергіївна, викладач історії мистецтв Кіровоградської дитячої художньої школи - Гуренко Олена Андріївна, друзі Дмитра Скорейка.

Подарунком художнику та гостям заходу стало музичне вітання від автора-виконавця Андрія Шульги.

DSC 3345

 

DSC 3325

 

DSC 3348

 

DSC 3351

 

DSC 3355

 

DSC 3366

 

DSC 3369

 

DSC 3378

 

DSC 3385