Новини

DSC 2860

Квест на Хуторі Надія

Сучасні інтерактивні форми роботи з відвідувачами різного віку, особливо з молоддю, все більше входять у наукову-освітню роботу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею , його відділів і філій.

20 червня 2014 року вперше музейники вирішили провести виїзне заняття-практикум з музеєзнавства, присвячене темі «Інтерактивні форми роботи у літній період часу».

У програмі була теоретична частина, що включила основи поняття. Інтерактивність - здатність взаємодіяти або знаходитися в режимі діалогу з ким-небудь (людиною) або з чим-небудь (наприклад, комп'ютером). Зупинились на перевагах інтерактивних форм роботи: мають високу результативність у засвоєнні знань та формуванні практичних вмінь і навичок; дозволяють за той самий проміжок часу збільшити обсяг виконаної роботи; сприяють формуванню вміння співпрацювати в команді; розвивають гуманні, толерантні стосунки між учасниками освітньо-виховного процесу; активізують власний досвід, знання та вміння учасників освітньо -виховного процесу, розвивають пам’ять та здатність до самоконтролю. Згадали, що інтерактивні форми роботи бувають: театралізовані, інтерактивні ігрові, інтелектуально-пізнавальні, художньо-прикладні, проекти (дослідження).  Обговорили ті форми, які давно використовують співробітники у своїй роботі, як то: майстер-класи, інтерактивні ігри, екскурсії та бесіди за формою «питання-відповідь» тощо. Зазначили, що все більшою популярністю, серед молоді особливо, користуються квести.

Заступник директора музею з науково-методичної роботи Колесник С.Е. ознайомила колег з розробкою інтелектуально-пізнавального квесту у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія. А далі був практикум, тобто співробітники побували на екскурсіях по заповіднику, у меморіальному музеї та музеї історії українського хореографічного мистецтва, потім -  на собі випробували ролі спостерігачів на зупинках, журі (головою журі була директор музею Н.Ю.Агапєєва), членів команд. Таким чином, теоретична розробка була практично випробувана, обговорена та затверджена.

Співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія пропонують проведення квесту всім відвідувачам за попередньою домовленістю, мають надію, що ця форма зацікавить представників різних вікових груп, зробить їхній відпочинок ще більш цікавим і змістовним.

DSC 2869

 

DSC 2871

 

DSC 2918

 

DSC 2944

 

DSC 2957

 

DSC 2983

 

DSC 2984