Новини

DSC 2222

21 травня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід, присвячений 174-й річниці від дня народження М.Кропивницького.

Традиційно захід розпочався з покладання квітів до пам’ятника М.Кропивницькому на садибі музею. У покладанні квітів брали участь Наталія Агапєєва – директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, завідувач меморіальним музеєм М.Кропивницького Микола Галицький, актори театру, учасники вокальної групи.

Урочистості було продовжено у вітальні музею. Зі словами привітання до присутніх звернулася директор краєзнавчого музею Наталія Агапєєва. Потім глядачі переглянули художню програму, у якій актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького показали уривки з вистави «Чмир» М.Кропивницького (заслужений артист України Микола Ярошенко та заслужена артистка України Вікторія Майстренко; актори театру Олеся Бушмакіна та Олександр Малохатько). Програму виступів продовжили учасники вокальної групи під керівництвом Анатолія Чечеля у складі: Н.Черняєвої, В.Виноградської, Л.Сіроклин, Г.Горінної, О.Перекопської. На вечорі звучали пісні на слова і музику А.Чечеля : «Журавлі дитинства», «Весна», пісні на слова кіровоградських авторів, в т.ч. «Вальс під каштанами» на сл. Т.Березняк, «Мамина сльоза» сл. А.Курганського, українські народні пісні.

Пісню «Молюсь за тебе, Україно» глядачі слухали стоячи зі сльозами на очах і гаряче аплодували авторові слів та музики Анатолію Чечелю та виконавцям.

Художниця Ольга Коломієць подарувала музею свої книги для дітей, які вона художньо оформлювала.        .  

Учасники та гості свята, в їх числі актори  Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, ветерани Інгульської шахти, слухачі вищої народної школи,  інші познайомилися з новою виставкою «Панас Саксаганський  та Марко Кропивницький. Творча співпраця корифеїв української сцени», створеною з матеріалів фондів меморіального музею М.Кропивницького.

DSC 2240

 

DSC 2251

 

DSC 2272

 

DSC 2293

 

DSC 2310

 

DSC 2317