Новини

DSC 1959

17 травня 2014 року Кіровоградський обласний краєзнавчий музей втретє підготував і провів культурно-мистецьку акцію «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї» у рамках міжнародної акції «Ніч музеїв».

Щорічно 18 травня весь світ відзначає міжнародний День музеїв , починаючи з 1977 року. Традицією стало останнім часом проведення, приуроченої до свята, «Ночі музеїв». Основною метою  урочистостей є залучення більшої кількості громадян до музейних закладів, розкриття їхнього потенціалу як скарбниць і популяризаторів культурних, історичних, природних багатств, культурних центрів.

У цей непростий для нашої країни час співробітники музею підготували різноманітну, багатопланову програму під загальним гаслом «Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!..» (О.Олесь)

Вона урочисто розпочалась о 16.00 та тривала до 23.00.  Присутніх привітали представники департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації та директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Агапєєва Наталія Юріївна.

Основні теми заходів акції : «Єдина країна -  единая страна», 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, 75-річчя утворення Кіровоградської області, 70-річчя визволення Кіровограда, Кіровоградщини, України від німецько-фашистських загарбників, 260-річчя м.Єлисаветграда-Кіровограда. До неї увійшли концертні виступи, зустрічі з талановитими краянами, перегляд відео про туристичну привабливість краю тощо. Родзинкою були екскурсії по тематичним заламоновленої експозиції відділу історії:

«Археологічна минувшина Кіровоградщини»

«Заселення краю»

«Розвиток краю у ХІХ столітті»

«Промисловість, ХІХ – поч. ХХ століття»»,

«Від УНР до УРСР»

«Кіровоградщина у роки Великої Вітчизняної війни»

«Володимир Винниченко. Повернення»

«Колекція О.Б. Ільїна»

Виставка музею історії місцевого самоврядування у Кіровоградській області

Увазі гостей запропоновано кілька виставок різної тематики: «Природа рідного краю»(палеонтологічна та мінералогічна колекції обласного краєзнавчого музею),«Любіть Україну свою…» (до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка), «Лялька-мотанка – родинний оберіг», до 30-річчя академічного театру музики, пісні і танцю,картин самодіяльного художника Дмитра Скорейка «Про те, що люблю…», фотовиставка «Старий Єлисаветград». Підготовано зустрічі змолодими талантами з колективів ОДЮЦ, Кіровоградського державного Будинку художньої та технічної творчості, центру естетичного виховання «Натхнення» СЗШ №6, ДЦЮТу «Зорецвіт»НВК ЗОШ №26, автором та виконавицею пісень Світланою Щербиною, її сином Михайлом.викладачами та студентами Кіровоградського музичного училища. Цікавими булилітературно-музична композиція «Воїни світла»  (поезії Ліни Костенко, Володимира Висоцького, Леоніда Безпалого,  Марини Цвєтаєвої, музика – рок, класичні твори для скрипки, бардівські пісні) у виконанні Людмили  Борисенко - художнє читання, Дмитра Колесникова – гітара, Владислава Царенка, Альони Єфіменко, Ярослава Токарева – скрипки та зустріч із знаними і молодими кіровоградськими поетами. Як завжди захопливою була бесіда за темою «Українська обрядова пісня» з учасницеюнародного  аматорського ансамблю пісні і танцю "Горлиця» Наталією Овчаренко. Додали адреналіну виступи хвацьких учасників колективу «Український бойовий гопак» та гурту брейк-дансу «Thehotbattle» (центр естетичного виховання «Натхнення»).Відеозал «Кіровоградщина туристична» дав можливість ще раз упевнитись у красі неповторності нашого степового краю. Значну зацікавленість викликало спілкування з фахівцями здорового способу життя - універсологами..

Звучала музика різних стилів та напрямків, пісні, було багато поезії. 

DSC 1967

 

DSC 1984

 

DSC 2010

 

DSC 2054

 

DSC 2065

 

DSC 2075

 

DSC 2088

 

DSC 2100

 

DSC 2138

 

DSC 2142

 

DSC 2143

 

DSC 2151

 

DSC 2155

 

DSC 2174

 

DSC 2185

 

DSC 2190

 

DSC 2200

 

DSC 2203