Новини

PB180578

Підходить день  26 квітня – міжнародний День пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. 28 років тому, саме у цей день 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Аварія на ЧАЕС увійшла в історію, як найбільша техногенна катастрофа, що привела до негативних екологічних, медичних, соціально-економічних наслідків.

Радіоактивно забруднено було 54 тисячі кв. км або майже 9% території України. Особливою проблемою стало забруднення водойм і водостоків.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

Час не загоїв цих ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я спробували зупинити ядерну катастрофу.

Страшна трагедія не обминула і жителів нашого краю. Сотні добровольців відправились на зустріч невідомій небезпеці. Біль Чорнобиля відгукується у серці кожного жителя області.

В останні дні квітня будуть проведені заходи, присвячені 28-ій річниці Чорнобильської катастрофи.

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей створив пересувну фотовиставку «Відлуння Чорнобиля». До роковин трагедії співробітники відділу природи експонують її у навчальних закладах, розповідають про події 1986 року, наслідки (щороку використовуються нові дані, завдяки співпраці з управлінням екології та захисту навколишнього середовища ОДА), запобіжні дії, що здійснюються у країні та в області. Особливо хочеться відзначити пряме спілкування, проведення зустрічей з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, членами громадських організацій «чорнобильців», яке традиційно проводиться у ці дні музейниками. Керівники багатьох навчальних закладів міста знаючи, наскільки зворушливою є  атмосфера таких зустрічей, як співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею уміло готують їх, демонструючи також  документальні фільми про ці події, заздалегідь домовляються про їх проведення.

Наше завдання – не дати забути про цю трагедію, загострити увагу на проблемах, віддати шану нашим сучасникам героям-ліквідаторам аварії.

PB180593

 

PB180594

 

PB190609

 

PB190611