Новини

DSC 1487

11 квітня 2014 року Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм і Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості відкрито виставку «Лялька-мотанка – родинний оберіг». Захід відбувся у приміщенні обласного краєзнавчого музею (вул. Дворцова, 40). Для участі у виставці відібрані кращі зразки декоративно-ужиткової творчості, виконані учнями професійно-технічних навчальних закладів області.

Тема розвитку творчих здібностей учнівської молоді традиційно пропагується у спільних заходах Кіровоградського державного Будинку художньої та технічної творчості та обласного краєзнавчого музею. У цьому році, ювілейному, адже захід відбувся вже десятий раз, у виставці взяли участь майже всі професійно-технічні навчальні заклади області, які надали 275 експонатів.

 Основною метою виставки є пропаганда здорового способу життя, занять декоративно-ужитковим мистецтвом, підтримка творчої молоді, її прагнення до творення краси.

 Лялька, як дитяча іграшка і оберіг родини й Роду, як могутній магічний талісман та символ зв’язку між поколіннями, знана в багатьох традиційних культурах земної кулі – від Аляски до Австралії, від Африки до України.Ляльки різних народів відрізняються між собою ззовні і матеріалом, з якого зроблені – в Африці вона здебільшого кам’яна або дерев’яна, десь глиняна, а ще десь – зроблена з тканини, але суть і призначення ляльки – незмінні, і це споріднює більше, аніж відмінність матеріалу.  Головне призначення ляльки – берегти душу свого власника від зла й нечистих помислів. Іноді з рук майстра народжувалися ляльки, про які складалися легенди, і передавалися від матері до дочки, як священний переказ...

 На відкриття виставки були запрошені начальник департаменту освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Лещенко Е.В., заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Колос В.І., заступник директора з науковоi роботи обласного краєзнавчого музею Колесник С.Е,  заступники директорів з виховної роботи, керівники гуртків професійно-технічних навчальних закладів області.

В урочистому відкритті виставки взяли участь учні профтехучилищ  м.Кіровограда, які представили номери художньої самодіяльної творчості.

DSC 1497

 

DSC 1489

 

DSC 1499

 

DSC 1500