Новини

DSC 1392

26 березня 2014 року у відділі мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського відкрито виставку історичного гончарства “Цвітне. Гончарство”.

Гончарство Кіровоградщини має славну історію, проте, на жаль, залишається малодослідженим. Найвідомішим і найбільшим осередком гончарства нашого краю в минулому було село Цвітне (стара назва – Цвітна). В Цвітній колись майже в кожному дворі виготовляли гончарний посуд. Вироби вирізнялися високою якістю і широким асортиментом.

Проект, над яким працювали кілька років, досяг свого завершення. Вперше місцеве гончарство представлено настільки широко, в усій своїй багатогранності, що даcть можливість простежити художньо-стилістичні та технологічні особливості виробів гончарних осередків Цвітного в їх історичному розвитку. В одній експозиції представлені колекції Кіровоградського обласного художнього музею, Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, Олександрівського районного краєзнавчого музею, а також предмети з приватних колекцій В. Нагорного (складає основу експозиції), О. Малюка, В. Філімонова, О. Босого, Л. Гарбузенко, Л. Кулініч та інших.

     Співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею не тільки підтримали втілення данного проекту консультаціями та предметами на виставку, а й взяли участь у круглому столі (головний зберігач фондів Рибалко Павло Павлович).

DSC 1397

 

DSC 1405

 

DSC 1408

 

DSC 1422

 

DSC 1425