Новини

   DSC 1168

19 березня 2014 року у відділі обласного краєзнавчого музею -меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», присвячений до Міжнародного дня театру. Цього дня гостями дому корифея стали провідні актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького на чолі з головним режисером театру Євгеном Курманом.

Для глядацької аудиторії, середякої переважала молодь (учні 11 класу обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат - школа мистецв), митці підготували яскраву художню програму. Учасники зустрічі зацікавлено слухали розповідь з історії українського професійного театру у виконанні актора Олексія Дорошева та монолог «Про театр» з п'єси «Враги» М.Горького у виконанні заслуженої артистки України Галини Романюк. Так же щиро аплодували блискучому дуету Одарки і Карася з опери «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського у виконанні заслужених артистів України Людмили Мороз та Валерія Мороза. Захоплення аудиторії викликав показ уривків з вистав за п’єсами класиків української драматургії. Глядачі побачили уривки з вистав «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого у виконанні заслуженого артиста України Анатолія Литвиненка (Мартин) та заслуженої артистки України Валентини Литвиненко (Палажка); «Дві сім'ї» та «Чмир» М.Кропивницького, де блискуче виступили акторські дуети: актор Олексій Дорошев та заслужена артистка України Ірина Дейнекіна; заслужені актори України Микола Ярошенко та Вікторія Майстренко. Також прозвучали вокальні номери - пісні з вистави «Наталка Полтавка» Котляревського у чудовому виконанні артистки театру Олесі Бушмакіної та заслуженого артиста України Олександра Ярошенка.

Учасники вечора переглянули експозицію музею та новостворений розділ виставки «Зіркові учні Марка Кропивницького»(до 150-річчя від дня народження Д.Гайдамаки), де представлені друковані видання та рукописні варіанти п'єс кінця XIX - поч. ХХ століть, що розповідають про боротьбу за репертуар українського театру.

Учнi щиро дякували акторам за цiкаву зустрiч та талановите виконання рiзноманiтних творiв.

 

DSC 1176

  

DSC 1184

 

DSC 1188

 

DSC 1194

 

DSC 1197

 

DSC 1199