Новини

DSC 1214

У Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулось урочисте відкриття оновленої експозиції відділу історії.

Експозиція розгорнута у дев’яти залах. Співробітники музею прагнули показати духовні, моральні цінності наших предків, дати уявлення про їх повсякденне життя і боротьбу за власні ідеали, служіння суспільству у різні періоди історії, розповісти неупереджено, покладаючись на достовірні документи, використовуючи артефакти, про людей, що тут проживали у різні часи, розвиток краю у складі різних держав на шляху до незалежності України, акцентувати увагу на етапних моментах історії краю – археології і етнографічних особливостях заселення краю, періоді побудови фортеці Св. Єлисавети і військових поселень, інтенсивному розвитку краю у ХІХ – початку ХХ ст., громадянській війні і голодомору, ІІ Світової війни і відбудови, становленню незалежної України. Джерельною базою експозиції стали матеріали основного та науково-допоміжного фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, а саме: архівні та фотодокументи, особисті речі, нагороди видатних особистостей і пересічних мешканців нашого краю, зброя, предмети побуту, нумізматика, одяг, меблі тощо. У виставковій залі тимчасово розміщено стаціонарну виставку з матеріалів нового музею історії місцевого самоврядування у Кіровоградській області. В окремих залах представлені меморіальні колекції видатного державного діяча, письменника і художника В.Винниченка та колекція антикварних речей О.Б.Ільїна.

З цією важливою подією у житті області привітали присутніх голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Петік Олександр Владиславович, голова Кіровоградської обласної ради Чорноіваненко Олександр Анатолійович. Вони вручили Почесні грамоти від обласної державної адміністрації та обласної ради. художникам-оформлювачам експозиції  Равському Семену Леонідовичу та Губенку Валерію Юхимовичу , а також колективу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. У програмі були презентаційні огляди експозиції для гостей, щирі слова привітання та подарунки від друзів музею – художницi О.В.Коломiець та головного редактора газети «Народне слово» В.В.Бажан.

Голова Кiровоградськоi облдержадмiнiстрацii О.В.Петік та голова облради О.А.Чорноiваненко зробили записи у книзi вiдгукiв.

 

DSC 1229

 

DSC 1241

 

DSC 1249

 

DSC 1247

 

DSC 1286

 

DSC 1295

 

DSC 1344

 

DSC 1346

 

DSC 1364

 

DSC 1370