Новини

SAM 0503

23 листопада 2013 року Україна вшановуватиме 80-річницю пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр. та жертв політичних репресій. У зв’язку з цим наукова творча група Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відкрили 23 жовтня у ЗОШ №23 виставку плакатів «Голодомор. Скорбота пам’яті людської».

Метою відкриття виставки було показати трагедію українського народу під час голодоморів та політичних репресій, винищення української інтелігенції, трагізм плану хлібозаготівель та демографічні зміни української нації.

Основним завданням виставки було звільнитись від тоталітарного минулого, засудити його злочини, розкрити їх причини, масштаб, механізм, наслідки, вшанувати пам’ять безневинних жертв.

Виставку у ЗОШ № 23 відкрила заступник директора цієї школи Людмила Каліч. Надалі слово було надано досліднику теми голодоморів та політичних репресій старшому науковому співробітнику відділу історії Анатолію Маршаніну, котрий у своїй промові наголосив, що аналогів методів з масового винищення цілих народів голодом, окрім України раніше не існувало в історії. Присутні на відкритті виставки вшанували безневинних жертв голоду 1932-1933рр., політичних репресій та голоду 1921-1923рр., 1946 року та запалили свічку пам’яті по душах загиблих. Відкриття виставки завершилось екскурсіями, котрі провели Анатолій Маршанін та Михайло Шульга – екскурсовод І кат. відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

 SAM 0508

 

SAM 0504