Новини

SAM 0490

21 жовтня 2013 року у НВК №15 відбулось відкриття виставки: «Кіровоградська наступальна операція – яскравий етап визволення України».

Визволення України було започатковано у ході Сталінградської битви на початку 1943 року та продовжено після перемоги на Курській дузі. За короткий час територію лівобережної України було звільнено від фашистів. У вересні 1943 року розгорнулась битва за Дніпро. Метою якої було подолання головної водної перешкоди України для остаточного звільнення українського народу від ярма фашистів.

Наприкінці вересня 1943 року радянські війська розпочали форсування Дніпра в районі Кіровоградщини та захопили плацдарми в районі Дереївка-Куцеволівка, Табурище-Новогеоргіївськ, Змитница-Старе Липове. Ці події стали передумовою до визволення Петрового, Онуфріївки, Олександрії, Знам’янки та підготовки Кіровоградської наступальної операції – яскравого етапу визволення Укранїи. Саме цьому етапу була присвячена виставка у НВК №15, що була створена творчою групою Кіровоградського обласного краєзнавчого музею до 70-річчя вище згаданих подій. Метою створення цієї виставки було розповісти учням НВК №15 про подвиг ветеранів війни, їх звитягу, самопожертву та героїзм.

На виставці було представлено експонати, пов’язані з героями Кіровоградської наступальної операції І.Конєвим, О.Жадовим, П.Ротмістровим та іншими.

Виставку відкрила заступник директора з виховної роботи НВК №15 Світлана Коноваленко. У своєму вступному слові Світлана Аліменівна привітала всіх присутніх з черговою річницею визволення України та з ювілейною датою початку визволення Кіровоградщини від фашистів.

Надалі до присутніх звернувся вчитель історії НВК №15 Микола Петренко та представник творчої групи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Анатолій Маршанін. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у роки війни, а завершився захід цікавими екскурсіями по виставці, проведеними екскурсоводом музею Михайлом Шульгою та Анатолієм Маршаніним – старшим науковим співробітником відділу історії.

SAM 0484

 

SAM 0487