Новини

DSCF0647

18 жовтня  2013 року у відділі обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулась  презентація виставки «Шлях до Реріха», на якій представлено роботи художника-аматора Геннадія Орленка з м.Запоріжжя.

У 1984 році Г.Орленко побував у Москві, вперше побачив картини Миколи Костянтиновича Реріха та познайомився з його сином Святославом, що стало знаковим у його долі: він перейнявся ідеями, філософією, що сповідувала ця видатна родина, почав малювати.

З того часу головним своїм завданням Геннадій Павлович вважає популяризацію духовного спадку родини Реріхів. Художник-аматор створив акварельними та олійними фарбами понад 80 картин-копій за сюжетами Гімалайського циклу М.Реріха, які й представив на цій виставці. Окрім того, експонується більше десятка авторських робіт Орленка, за сюжетами співзвучними з творчістю Учителя.

Ця виставка вже експонувалась у тридцяти містах України.

           На презентації виступили заступник директора Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з науково-методичної роботи Колесник С.Е. , яка наголосила на основних прогресивних ідеях  філософії Реріхів, обґрунтувала необхідність знайомства з творчістю таких видатних особистостей. Краєзнавець Смотренко В.В. розповів про життя і подвижництво Олени Блаватської, Миколи Реріха та їхніх нащадків. Провів презентацію зав відділом, меморіальним музеєм М.Кропивницького Галицький М.О..Екскурсію по виставці підготувала екскурсовод музею Черняк Н.Б. Першими відвідувачами стали студенти КДПУ ім. В.Винниченка та викладач історичного факультету.

DSCF0654

 

DSCF0657

 

 

 

DSCF0800

 

DSCF0820

 

DSCF0834