Новини

DSC 9387

14 жовтня 2013 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї (вул. Дворцова, 40) на базі виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Дерево життя»  з приватної колекції Нагорного Володимира Георгійовича, відбувся захід до свята Покрова Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва «На Святу, на Покрову!» спільно з Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості.

 

Учасників заходу та гостей зустріли співробітники КОКМ, запросили до зали, де експонується виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Дерево життя», на базі якої  проводилось дiйство.

Зi вступним словом до присутніх звернулася Агапєєва  Наталія Юріївна, директор Кіровогадського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України.

DSC 9390

Кумпан  Віктор Олексійович, заслужений працівник культури України, відмінник освіти розповів про багаторічну співпрацю КОКМ з закладами профтехосвіти Кiровограда  i області та безпосередньо з Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості, який він очолював більше 40 років.

DSC 9398

Ведуча заходу, завідуюча відділом історії КОКМ, Пархомчук Валентина Олександрівна ознайомила присутніх з передісторією виникнення свята Дня Українського козацтва, звернула увагу на представлену в залі ікону Покров Пресвятої Богородиці та охарактеризувала її роль в житті козаків.

Нагорний Володимир Георгійович детально розповів про частину своєї колекції, яка повязана з таким явищем в історії України, як козацтво. Учні професійного ліцею побутового обслуговування мали змогу не тільки прослухати розповідь і побачити цікаві предмети, які відображають життя козаків, а й потримати деякі з них в руках. Найцікавішими експонатами всі визнали бойовий серп, ядра від гармат та частини люльок.

DSC 9408

В художній частині заходу,  яку підготували учні профтехучилищ міста Кіровограда виконувалися сучаснi пiснi, звучали вiршi у авторському виконаннi:   

вірш В.Гончаренко «Кіровоградщина моя»  читав Володимир Соболь,

пісню «Мій рідний край»  (слова та музика С.Канюк)  виконав жіночий вокальний ансамбль, керівник Наталія Тініченко,

вірш К.Геніх «Чудо-осінь»  звучав у авторському виконаннi,

пісню «Квітка-душа», (слова Н.Матвієнко, музика К.Меладзе)  виконала Ольга Гришина,

пісню із репертуару Злати Огнєвич «Кукушка» виконала Аліна Куриленко,

вірш С. Власюк «Про мене»  читала автор.

Після концерту гості музею слухали екскурсію виставкою  «Дерево життя», яку провела Дацька Валентина Василівна екскурсовод  відділу історії КОКМ.

DSC 9414

 

DSC 9418