Новини

DSC 9376

Що таке туризм? Багато різних думок висловлено з цього приводу. Одні доводять, що туризм – це вид спорту, інші – що відпочинок. Заперечити не можна ні одне з цих тверджень, адже туризм – одне з тих багатогранних явищ сучасності , що спрямоване на задоволення різноманітних потреб людини. В наш час туризм став невід’ємною частиною життя сотень мільйонів людей.

Кіровоградщина з її багатим історичним минулим, різноманітними та неповторними ландшафтами та, головне, з гостинними людьми є цікавою і привабливою для туризму.

Наш край має значну кількість культурологічних пам’яток різних епох, які охоплюють період від палеоліту до наших днів. Нині в Кіровоградській області взято під охорону держави понад тисячу триста нерухомих пам’яток історії, археології, містобудування та архітектури, монументального мистецтва.

Місцем притягання туристів є музеї, в яких зібрані цінні пам’ятки духовної та матеріальної культури, історії народу. В області працює 2 обласних, 29 районних та міських та 122 громадських музеїв.

У пошуках прекрасного наші земляки подорожують по далеких країнах, не знаючи про те, що наш край має велику кількість дуже цікавих туристичних обєктів та місць для відпочинку.

Отже, візитними картками Кіровоградщини туристичної є заповідники «Хутір Надія» і «Карпенків край», дендропарки «Веселі Боковеньки» і Онуфріївський, Чорний ліс, дохристиянське капище Монастирище, залишки земельних валів фортеці Святої Єлисавети та багато інших пам’яток, більшість із яких включена до екскурсійних маршрутів.

З нагоди Всесвітнього Дня туризму співробітниками відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею у школах нашого міста були проведені зустрічі з учнями, під час яких діти ознайомилися з пересувною виставкою «Краса рідного краю» та разом з екскурсоводом відділу Наталією Завалій завітали до найцікавіших і найпривабливіших куточків нашої Кіровоградщини. Виставку, яка відбулася в СЗШ № 6, відвідала делегація учнів із Франції. Розповiдь НаталiЇ Завалiй про чарівність нашого краю супроводжувалась також демонстрацiєю її власних картин.

DSC 9381

 

DSC 9383

 

 

DSC 9385