Новини

DSCF9204

           26 червня 2013 року  у відділі краєзнавства обласної наукової бібліотеки імені Д.Чижевського відбулася презентація виставки художниці Наталії Завалій.

          На відкриття виставки прийшли її колеги – майстрині Кіровоградської міської громадської організації «Єлисаветградський узвіз» ( керівник – Ірина Поляруш ) та члени організації – Наталія Дефорж, Ема Варивода, Валентина Орловська, а також  представники Кіровоградського клубу народних ремесел «Ниточка» (керівник – майстер з вишивки Наталія Ніжнікова) та майстрині – Ірина Згривець, Олена Рум янцева, Валентина Гусак.

          Привітали Наталію Валеріївну з відкриттям виставки також співробітники обласного краєзнавчого музею, в якому вона  працює з 1993р.

Наталія Завалій  з відзнакою закінчила художню школу, а згодом  Кіровоградський педагогічний університет за фахом викладач образотворчого мистецтва.

В роки навчання та на початку своєї творчої діяльності Наталія Завалій виконувала роботи аквареллю, олівцем, гуашшю (панно на стінах великих приміщень).

DSCF9209

         У 2004 році в місті відбулося три персональні виставки  художниці (в обласному краєзнавчому музеї та обласній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського). Окремі її роботи були представлені на виставках "Поляки на Кіровоградщині", яка проводилася в рамках днів Нижньої Сілезії у Кіровоградській області та з нагоди Року Польщі в Україні, на виставці "Кіровоград у фарбах", присвяченій 250-й річниці заснування міста Єлисаветграда (Кіровоград), що експонувалися у Кіровоградському обласному художньому музеї.

DSCF9216

       Навесні 2005 року Наталія брала участь у виставках, що відкривалися у філії Міжнародного університету розвитку людини "Україна" в місті Кіровограді. Влітку художниця стала учасником І Всеукраїнської виставки "Український сувенір - 2005" в Києві (Палац мистецтв "Український дім") та виставки "Шедеври України - 2005" (Національний комплекс "Експоцентр України").

DSCF9218

          Роботи Наталії Завалій неодноразово експонувалися на різноманітних виставках в Києві, Черкасах, Кіровограді та визнані не лише українськими шанувальниками -  їх можна сьогодні побачити і в особистих колекціях у Данії, Італії, Німеччині.

         Основна тематика робіт досить оригінальна: це храми та будівлі, що були в нашому місті (або перебудовані), в обрамленні квітів, занесених до Червоної книги, що поволі зникають з території нашого  краю. Все, що милує око своєю красою, неповторністю форм, кольору, гармонією відчуттів, об'єднане філософською ідеєю: ніщо не вічне у цьому світі, але продовжити життя прекрасному людям під силу.

DSCF9225

          На виставці “Палітра творчої душі” представлені роботи, виконані в різних техніках: живопис на склі, батик, ляльки-мотанки, декупаж.

     В роботах Наталії, починаючи з дитячих малюнків, юнацьких конкурсних робіт до творів зрілої художниці відчувається тонкий ліризм, м'яка задушевність, філософсько-ностальгічне сприйняття світу, ажурність відчуттів та гармонія неповторності.

DSCF9230

 

DSCF9238

 

 

DSCF9260