Новини

1

13-14 червня 2013 року на базі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею  відбувся обласний семінар-практикум на тему «Екскурсійно-туристичне обслуговування населення музеями Кіровоградщини» для директорів музеїв- юридичних осіб області. Семінар відкрила Агапєєва Н.Ю. - директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. На семінарі-практикумі були проведені практичні заняття, «Екскурсія. Різновиди. Основні вимоги» (Колесник С.Е. – заступник директора Кіровоградського обласного краєзнавчого музею), «Екскурсовод і туристична група» (Чонтай О.М. – зав.відділом Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – музею історії українського хореографічного мистецтва), «Техніка Безпеки під час екскурсії» (Гречанюк Л.В. – молодший науковий співробітник науково-методичного відділу), «Особливості екскурсійного обслуговування туристів у музейному закладі» (Правда М.М. – ст.науковий співробітник науково-методичного відділу).

2

Учасники семінару-практикуму отримавши практичне завдання від організаторів для його виконання відвідали Кіровоградський міський музей музичної культури ім.К.Шиманського, Кіровоградський художньо-меморіальний музей ім.Осмьоркіна, народний музей історії пожежної охорони Кіровоградської області.

Також учасникам семінару був проведений майстер-клас «Пішохідна екскурсія по центру м. Кіровограда», яку провела екскурсовод-фахівець туристичного супроводу Сосна І.М.

3

14 червня учасники семінару-практикуму відвідали смт. Олександрівку, де були присутні на презентації туристичного маршруту « Назад в СРСР». Під час перебування в Олександрівці учасники семінару стали свідками презентації проекту представленого в рамках конкурсу «Кращий музей Кіровоградщини»,  « Олександрівка в картографії » ,де представлені картографічні матеріали в яких присутня  територія сучасної Олександрівщини від найдавніших часів до сучасності.Презентацію провели директор Олександрівського районного краєзнавчого музею Салій О.О,та  зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Білошапка В.В Далі учасникам семінару було запропоновано до огляду туристичний маршрут « Назад в СРСР». Перебуваючи на маршруті учасники семінару відвідали 2 ім.Петровського  Олександрівський цукровий завод, де ознайомились з циклом виробництва цукру , який виробляеться за технологією,яка збереглася ще з радянських часів. Далі маршрут  пролягав до місцевого ресторану « Тясмин » де культура обслуговування проводиться в найкращих традиціях сфери громадського харчування Радянського Союзу.  Після цього учасники семінару відвідали табір оздоровлення та відпочинку « Жовтень » який зараз діє на базі піонерського табору « Жовтень » і в якому збережена  інфраструктура , закладена ще за радянських часів. Після огляду туристичного маршруту учасники та організатори семінару зібралися  на підсумкове засідання, на якому провели обговорення, висловили зауваження та  пропозиції що до організації подібних семінарів в майбутньому.

4

 

5

 

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10