Новини

 IGP7764

     7 червня 2013 року співробітниками відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею була презентована авторська фотовиставка Олександра Примака та Олександра Сінєльнікова «Українці. Життя без прикрас», за проектом С.Зайцева «Міста і села України».

       Над цим проектом автори працювали більше трьох років. В добірку ввійшли фотографії, зроблені під час чисельних подорожей областями України.

       За даними Держкомстату сільське населення лише за останній рік зменшилося на 0,7% і його частка дорівнювала 31,4%, решта 68,8% українців уже мешкають у містах. За останні десять років сільське населення в Україні тільки скорочувалось, невпинний відтік населення у міста відбувається і зараз.

 IGP7737

     Не зважаючи на такі сумні факти, в рамках цього проекту автори намагалися створити образи тих простих людей, які на сьогоднішній день продовжують жити, а в більшості випадків – виживати, підтримуючи таким чином, вільно чи невільно, українське село. Показати звичайні будні пересічних сільських мешканців, які вікують, в такому особливому, але звичному, для них, оточенні. В світі, в якому жили їхні батьки й діди, і в якому збереглася та генетично передається з покоління в покоління споконвічна мудрість і досвід. За винятком незначних деталей, в такий спосіб жили і в давнину. Вірили в Бога, обробляли землю, доглядали худобу, народжували дітей, відзначали свята.

 IGP7748

      Мешканці села не бачать в тому своєму мікросвіті нічого дивного чи особливого, трагічного чи приниженого, вони просто так живуть, тому що так було споконвік. Щоб краще зрозуміти цих людей, цей, особливий для нас і звичний для них, уклад життя, потрібно зануритись на деякий час в це наповнене працею та боротьбою за існування середовище, відчути незабутню, аутентичну атмосферу, спробувати пожити, хоча б трохи, за їх, встановленим з давніх давен, порядком буття.