Новини

DSC 6104

      Співробітники обласного краєзнавчого музею продовжили багаторічну традицію  приурочувати відзначення Міжнародного Дня музеїв, що святкується у травні, поїздками до сусідніх регіонів для зустрічі з колегами

інших музеїв. Цього року кіровоградці побували у Миколаєві, де відвідали три музейні заклади. Першою була зустріч у Миколаєвському краєзнавчому музеї.

      Музей був відкритий у грудні 1913 року як міський природничо-історичний у приватному будинку Й.Заславського. Основою експозиції стала колекція Е. П. Францева, котрий понад 40 років збирав предмети зоології, ботаніки, мінералогії. У 1920 році музей став називатися історико-археологічним. Його експозиція функціонувала і в період окупації міста фашистськими військами. Тут навіть була створена підпільна антифашистська група.

     DSC 6142 

     З 1950 року музей носить звання обласного краєзнавчого. Сьогодні його «експозиційний запас» складає понад 160 тис. предметів. Найбільш давні датовані епохою пізнього палеоліту, наймолодші – сьогоднішнім днем.

      Усі повоєнні роки музей тіснився у стінах невеликого будинку, де працювали  тільки дві виставкові зали. Проте, незважаючи на все, його науковий колектив робив усе можливе, аби зберегти і примножити безцінну колекцію.

     2012 року Миколаївський обласний краєзнавчий музей переїхав у нове приміщення. Колекції музею розмістилися в одному з корпусів Старофлотських казарм – в історичному центрі Миколаєва. У 18-ти експозиційних залах на трьох поверхах  розмістилися експонати, що розповідають про самобутню природу і неповторну героїчну історію Миколаївщини.
Отже, 2012 рік увійде в історію Миколаєва як рік відродження краєзнавчого музею. Зараз музей очолює Володимир Анатолійович Михайлов.

DSC 6242

      Експозиція музею була побудована у рекордно короткий строк. Урочисте відкриття музейної експозиції у новому приміщенні відбулося уже в серпні 2012 року.

       Миколаївський обласний краєзнавчий музей є значним музейним об’єднянням. До його складу, крім основного, входять ще 5 музейних закладів області. Аналогів подібного проекту в Україні практично немає – де

б в одному місці можна наглядно ознайомитися з усіма віхами історії людства на території краю. 

      У конференц-залі музею відбулася цікава, корисна, плідна розмова з кіровоградськими гостями. Мова йшла про особливості музейної роботи в наш час, про різноманітні її форми і методи, новації. Миколаївські колеги

поділилися досвідом побудови експозиції у новому приміщенні, що викликало особливу зацікавленість кіровоградців, адже саме зараз співробітники краєзнавчого музею приступили до побудови нової експозиції

після ремонту музею.

На закінчення зустрічі відбувся обмін краєзнавчою літературою, сувенірною продукцією. Говорилося про бажання подальшої співпраці обох музейних закладів.

      Кіровоградці відвідали також Миколаївський музей суднобудування і флоту, який був створенний в 1973 році. Експозиція музею розповідає про

Історію флоту від початку його зародження на берегах Південного Бугу до

Сучасності. Колекція налічує більше 3000 експонатів, розміщених в 14 залах.

     Велику зацікавленість у кіровоградців викликала також екскурсія до Миколаївського обласного художнього музею ім.В.В.Верещагіна.

     Співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею поверталися додому сповнені приємних вражень від побаченого в музеях та від спілкування з колегами.