Новини

DSCF7959

26 квітня 2013 року у Кіровоградській загальноосвітній школі № 29 відбулось відкриття фотовиставки та масовий захід «Кіровоградці визволяли Європу», присвячені Дню Європи, котрий у країнах Євросоюзу відзначається 9 травня. У 2003 році Президент України Леонід Кучма видав Указ про щорічне відзначення цього дня в Україні. Щороку у третю суботу травня в Україні відбуваються заходи, виставки, бесіди, до котрих ось вже 10 років приєднується Кіровоградський обласний краєзнавчий музей. Створення сучасної Європи зумовлене подіями Другої Світової війни та тими висновками, що були зроблені європейськими народами по її завершенні.

Не став винятком і цей рік. У квітні-травні головна науково-освітня установа області – Кіровоградський обласний краєзнавчий музей провів низку заходів, об’єднаних у акцію «Ми європейці».

DSCF7968

Наслідком цього процесу стала декларація міністра закордонних справ Франції Р.Шумана щодо створення Європейського Союзу, як нового формату економічної та соціальної політичної організації Європи з метою унеможливлення самої думки про війну між європейськими народами. Але щоб ці факти стали реальністю, воїнам різних країн, насамперед СРСР (у тому числі і нашим землякам), довелось сплатити дорогу ціну: багатьох тисяч кілометрів фронтових шляхів, крові та страждань.

DSCF7972

Тому головна ідея виставки у ЗОШ №29 «Кіровоградці визволяли Європу» - показати, що наші воїни виступили у боротьбі проти фашизму як безкорисливі брати і вірні союзники пригнічених народів, принесли визволення від ненависного фашистського ярма країнам Європи, а у цій боротьбі їх як представників народів СРСР обʼєднувала з народами окупованих країн Європи спільна мета – знищення фашизму з його кривавою диктатурою та людоненависницькою ідеологією, расизмом і геноцидом, що мав на меті фізичне знищення народів переважної більшості окупованих країн.

Виставку у школі № 29 відкрила заступник директора з виховної роботи Людмила Килимник. Надалі Анатолій Маршанін, завідувач науково-освітнього відділу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею привітав присутніх з майбутнім Днем Європи. На закінчення відкриття виставки Михайло Шульга, екскурсовод І категорії науково-освітнього відділу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею ознайомив учнів, вчителів з її експонатами. У своїй екскурсії Михайло Валерійович зупинився на героїчних подвигах та допомозі європейським народам Г.Балицького, І.Діброви, О.Єгорова, О.Жадова та інших. Адже як співається у пісні: «Де була б ти старушка Європа, де була б Ти, якби не вони».

Надалі експонування виставки: «Кіровоградці визволяли Європу» було продовжене 7 травня 2013 року у міській бібліотеці-філії №16, а гідним завершенням циклу заходів акції «Ми європейці» став виступ вокального колективу «Гльокляйн» Кіровоградського обласного німецького центру «Розвиток» під час ночі музеїв на майдані перед будівлею Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – 18 травня 2013 року.