Новини

CIMG0931

У святкові травневі дні до Кіровоградщини завітала Галина Козак – відомий хореограф українського народного танцю з Філадельфії. В далекій Америці, переглянувши фільм про музей історії українського хореографічного мистецтва, Галина захотіла побачити його на власні очі.

CIMG0925

Історія знайомства з Кіровоградщиною почалася у 1977 році, коли Галина вперше відвідала концерти заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань» під час гастролей в Америці. Це явище надзвичайно зачарувало її, нічого подібного вона ще не бачила. Попри заборону знімати у залі, Галина героїчно відзняла на плівку всі концерти, які відвідала. Парадоксально, але це єдина пам'ять про славнозвісну «Ятрань», яку ми маємо на сьогодні на плівці, адже в Кіровограді ніяких записів не залишилось. Всі ці роки Галина трепетно зберігала цей скарб і тільки у 2013 році у неї з’явилась нагода передати його туди, де його найбільше чекали – до Кіровограда у музей історії українського хореографічного мистецтва. Надзвичайно важливі ці записи для «ятранців». Із сльозами на очах Антоніна Червінська – народна артистка України, солістка ансамблю «Ятрань» везла ці записи з Філадельфії до України, щоб передати їх Анатолію Кривохижі – народному артисту України, художньому керівнику заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань».

CIMG0948

12 травня 2013 року Галина відвідала музей історії українського хореографічного мистецтва, а на наступний день у приміщенні обласного краєзнавчого музею особисто урочисто передала записи на зберігання до його фондів.