Новини

 26.04 012

У заповіднику-музеї  І.К. Тобілевича( Карпенка-Карого) Хутір Надія створена виставка «Вишиті обереги».

Обереги - це експериментально, протягом багатьох століть підібрані магічні предмети, вивчивши які наші Пращури прийшли до висновку, що вони можуть охороняти, оберігати нас від недружніх сил. Обереги бувають різні. Це намиста, браслети, обережні вишивки на одязі, візерунки яких є стилізованими символами стародавніх богів або покровителів роду, прикраси на вікнах, віконниці, лиштва, над ганком і дахом, над брамою будинку. А самим простим оберегом з давніх часів вважалася вишивка. Вона традиційно була присутня на будь-якій тканині, рушнику, одязі. Головне у вишивці-оберегові - колір і візерунок. Кольорова гама повинна відповідати тій частині спектру, яку вишивка покликана захищати.

 26.04 014

Орнамент - це досить складна система, що компонується з різноманітних елементів, знаків, символів, які взаємодіючи між собою, створюють цілісну енергетичну картину, зрозуміти яку сьогодні глибинно важко. Наші далекі предки прикрашали свої вироби найпростішими орнаментами. Людина намагалася розібратися, як влаштований світ, знайти пояснення незрозумілому, загадковому, таємничому. Вона прагнула привернути до себе добрі сили природи, а від злих захиститися, і робила вона це за допомогою свого мистецтва

Саме з метою ознайомити відвідувачів з семантикою вишивки, техніками вишивки народів, що проживають у нашому краї, з вишитими речами-реліквіями, що належали видатним людям,  подарованими заповіднику-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія співробітники створили цю виставку.

 26.04.015

Серед експонатів: сорочки українські жіночі, що належали М.Заньковецькій (передані Л.Клименко), дві сорочки вишиті, що належали А.Тобілевичу, є рушник Л.Забілястої. Окремий розділ експозиції складають вишиті подарунки заповіднику-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія: роботи Н.Бредихіної  з Кіровограда, майстринь з різних районів Кіровоградської області Т.Бертник з с. Івано-Благодатне, П.Кій з                                с. Миколаївка, В. Кравченко з  с. Миколаївка,  О. Гаян з с. Шевченкове, з Донеччини - Г.Макарової.

Виставку було презентовано 26 квітня 2013 року студентам Тульчинського училища культури, що на Вінниччині.