Новини

DSC 4866

«Швидко та нестримно летять роки. Змінюються покоління. Оживає, відновлюється вмита теплим дощем земля, радіє співу птахів у небі. Все це було, є і буде.

А тієї весни тисяча девʼятсот сорок пʼятого року прийшов мир. Жаданий, вистражданий мир.

Із величними і трагічними сторінками нашої історії ознайомили учнів ЗОШ №26 ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники клубу ветеранів «Патріот» (голова клубу – Майданюк Марія Петрівна), співробітники обласного краєзнавчого музею.

Ветерани прийшли в школу набагато раніше призначеного часу. Ошатно одягнені, уже немолоді люди. Подивились би ви на їхні обличчя! В очах і радість, і печаль, і гордість. А скільки в них мудрості! Груди прикрашають ордени і медалі. Засріблилася на скронях сивина. Але у сердець своя памʼять, вона не забула нічого. Скільки разів довелося їм дивитися смерті у вічі, скільки довелося салютувати над могилами бойових друзів… Про ці далекі і такі близькі події розповідали ветерани на уроках мужності. Спогади тривожили їхні серця, трепетним болем відгукувалися в юних душах.

DSC 4914

У 8-А класі (класний керівник – Рєпіна Тетяна Петрівна) екскурсовод науково-освітнього відділу обласного краєзнавчого музею Дацька Валентина Василівна  розповіла учням про події воєнного лихоліття, які відбулися на території Кіровоградщини. О.Бурʼянова, І.Діброва, П.Лахман, С.Долженко, В.Галушкін, Г.Куропʼятников, М.Каліхов, Ю.Глібко - багато славних сторінок вписано земляками, жителями нашої області у літопис всенародного подвигу. Особливо школярів зацікавила розповідь про людину незвичайної долі – Олексія Семеновича Єгорова – командира І Чехословацької партизанської бригади,  яка відіграла важливу роль у Словацькому національному повстанні. Він став почесним громадянином Банська-Бистриці, Ружомберока, Партизанської Люпчі, Буковця.

DSC 4929

У місті ж Кіровограді одна з центральних вулиць носить імʼя Героя Радянського Союзу О.С.Єгорова. Похований Герой на військово-меморіальному кладовищі Слави на фортечних валах.

Після уроків мужності ветерани Великої Вітчизняної війни ознайомилися зі святковим концертом, котрий для них так старанно підготували вихованці ДЦЮТу «Зорецвіт» школи №26 (керівник  Черкасова Галина Дмитрівна). В кінці концерту прозвучала пісня «Перемога». У тій пісні – памʼять, вдячність, любов до живих і полеглих захисників Вітчизни.

А.Поєдинок, М.Наконечний, П.Фещенко, В.Саломєєв, М.Майданюк, Н.Ліцоєва, Г.Медведєва, В.Долженко, Г.Дорохов. Ми раді, що серед нас живуть ці енергійні, мужні і мудрі люди.

Спасибі Вам за мирне небо!