Новини

DSC 4689

26 квітня 1986 року – одна з найтрагічніших дат в історії людства, коли на 4-му блоці Чорнобильської атомної електростанції, неподалік від столиці України – м. Києва сталася аварія, яку обґрунтовано кваліфікують, як найбільшу в світу техногенну й екологічну катастрофу.

27 років минуло після жахливої катастрофи на Чорнобильській АЕС, що сталася майже у центі Європи.

 

Але тема ця невичерпна і роки не зменшили ні її  актуальності, ні того болю, що завдав Чорнобиль сотням, тисячам людей, які стали вимушеними учасниками цієї трагедії.

Співробітники відділу природи обласного краєзнавчого музею вже довгий час підтримують зв’язки з громадською організацією «Союз Чорнобиль», проводять зустрічі учнів міських шкіл з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС, організовують фотовиставки та виставки творчих робіт, присвячені Чорнобильським подіям.

DSC 4573

До 27-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС 22 квітня 2013 року у СЗШ № 6 співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Слюсаренко В.А. та Завалій Н.В. презентували пересувну фотовиставку «Відлуння Чорнобиля» та продемонстрували вражаючий відеофільм «Чорнобиль, як це було».

 24.04.2013р. вони  організували зустріч із ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС, з Колесниковим С.В. - головою регіональної організації «Союз-Чорнобиль» в бібліотеці ім.Бойченка, разом із Бондар Г.П. - зав. відділом сприяння технічної творчості молоді.   Слухачами були студенти машинобудівного технікуму.

У ХХІ столітті Чорнобиль залишається нестерпним болем не тільки українського народу. Це знак планетарного лиха, що не знає ні відстані, ні кордонів.

Ми, сучасники, повинні зробити все можливе, щоб той жах не повторився ніколи. А люди, які стали безпосередніми учасниками тих подій  були оточені увагою і піклуванням.

DSC 4732

15 грудня 2000 року відбулася значна подія в історії людства. Це закриття ЧАЕС, але втім, Чорнобиль не минув. Щодня він промовисто нагадує про себе численними проблемами у різних сферах суспільства, у долях мільйонів людей, в житті кожного з нас.