Новини

DSC 4362

Щороку, третьої суботи квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкують День довкілля.

18-19 квітня 2013 року у навчально-виховному комплексі «Кіровоградського колегіуму – центрі естетичного виховання» була проведена відкрита екологічна науково-практична конференція «Земля – наш дім, і жити нам у ньому». З метою підведення результатів досягнень учнівських і наукових досліджень за минулий рік; обміну досвідом у вирішенні важливих екологічних  проблем міста, області, країни; виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень; створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві, заохочення дітей до екологічної відповідальності та громадської активності у вирішенні проблем навколишнього природного середовища.

Конференцію було проведено спільно з управлінням освіти Кіровоградської міськради, Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм, Кіровоградським національним технічним університетом, Кіровоградським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, управлінням охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області. В конференції взяли участь учні з 9-ти загальноосвітніх навчальних закладів м. Кіровограда.

DSC 4110

В рамках заходу 18 квітня 2013 року був проведений конкурс плакату «Збережи планету!», та конкурс малюнку на асфальті «Земля – наш дім, і жити нам у ньому».

В конкурсі взяли участь учні восьми шкіл міста Кіровограда. Дуже важко було визначити переможця серед талановитої молоді, адже кожна дитина малювала з великим натхненням та ентузіазмом, вкладаючи частку своєї душі в збереження природного середовища. Та все-таки, компетентне журі визначило переможців. Перше місце посіли учні ЗОШ №5; друге місце розділили між собою ЗОШ №6 та ЗОШ №24; третє місце дісталося ЗОШ №11 та ЗОШ №34, а учні ЗОШ №22 отримали подяку за активну участь.

Всі учасники конкурсу залишились переможцями і з радістю отримали заохочуючі призи.

DSC 4369

19 квітня 2013 року відбувся захист науково-практичних робіт «Крок в майбутнє», презентації учнівських проектів щодо поліпшення навколишнього середовища та марш-заклик «Ми хочемо жити в чистому світі».

Співробітники відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Вікторія Слюсаренко та Наталія Завалій презентували виставку «Рідкісні рослини Кіровоградщини», художниці і майстрині Наталії Завалій та виступили із закликом зберегти довкілля для прийдешніх поколінь.

Сьогодні стає очевидним, що майбутнє людства багато в чому залежить від нашого уміння спільними зусиллями вирішувати проблеми у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Такі доброчинні природоохоронні акції, конференції та заходи згуртовують якнайширше коло українців.

Адже турбота про красу нашого краю починається з чистоти власної оселі, озеленення вулиці, села та міста. Кожен громадянин, небайдужий до проблем природи, має зробити свій внесок у спільну справу, щоб з чистою душею та затишним довкіллям вітати щедру весну.