Новини

DSC 4396

     19 квітня 2013 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї - науково-методичному центрі  для музейних закладів області відбулася презентація каталогу «Музеї при навчальних закладах України». Упорядник Лариса Гайда – методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я ОІППО ім. В.Сухомлинського, «Відмінник освіти України», лауреат обласної краєзнавчої премії імені В.Ястребова(2010), «Почесний краєзнавець України»(2011).

      З привітанням виступила Агапєєва Наталія Юріївна – директор обласного краєзнавчого музею, яка зазначила важливість створення даного каталогу на державному рівні як популяризації історико-культурної спадщини українського народу та координації діяльності працівників музеїв всієї України.

DSC 4379

  У своїй доповіді Міцай Ю.В. завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я ОІППО ім. В.Сухомлинського зазначила роль шкільних музеїв у системі організації навчально-виховного процесу, формування освіченої розвиненої особистості.

  Лариса Анатоліївна Гайда розповіла про свій задум створення каталогу музеїв при навчальних закладах як джерела розвитку освітянського краєзнавства, про проблеми, які стосуються площини «шкільний музей», зокрема, їхнього науково-методичного супроводу та проектування, а також подальшої підтримки громадської роботи керівників музеїв та розвитку музейної справи.

DSC 4400

     Шевченко З.Ф.(с.Хмельове Маловисківського р-ну) – керівник музею етнографії зазначила, що шкільний музей на селі – це справжній національний оберег, осередок духовності, історичної пам’яті та культури , центр навчально-виховної роботи в школі.

На презентацію було запрошено директорів державних та громадських музеїв області, відомих педагогів, краєзнавців. У творчій атмосфері присутні обмінялись думками з приводу нового видання.