Статті

  Днями у меморіальному музеї Кропивницького відбулася презентація виставки під однойменною назвою. Присвячена вона була історії українського театру.
   Професія актора і цікава, і складна. Тож про неї розповідали на відкритті виставки актори нашого театру імені Кропивницького. І це було дуже цікаво. Наприклад, заслужений артист України Олександр Ярошенко говорить, що актор весь час обмізковує нову роль. Не забуває про неї ні на мить. Бо справжнє мистецтво має здаватися глядачам легкою невимушеною грою. Насправді ж це чимала робота. Але ж коли глядач бачить творчі муки актора, то це поганий актор. А ще присутні слухали музичні номери з вистав у виконанні Олександра Ярошенка та Євгена Скрипника.

   Коли ж гості музею дивились уривок з моно-вистави «Канікули Кропа» у виконанні заслуженого артиста України Юрія Жеребцова, в залі лунали такі оплески, що актор ледь зміг закінчити свою промову. Також звучала поетична композиція з віршів Володимира Шурапова, присвячена корифеям українського театру, у виконанні заслуженої артистки України Вікторії Майстренко.
   Щодо самої виставки, то у її створенні участь брали працівники краєзнавчого музею. Це була дуже кропітка, але плідна праця. Планшети сконструйовано таким чином, щоб пристосувати виставку для демонстрації в навчальних закладах. Виставка дає уявлення про розвиток театру від виступів скоморохів на базарах до сучасності, де кожен актор — самородок. Бо хоча Єлисаветград не столиця, проте колиска театру і батьківщина корифеїв. Залишається додати, що музей відкрито щодня з 9-ї до 18-ї години, крім суботи та неділі. У вихідні — за домовленістю.

 

 

Юлія ХАРЧЕНКО

 

"Народне слово", 21.02.2013