Статті

pub252.jpg (16362 bytes)

  13 грудня, саме в День святого Андрія Первозванного, у меморіальному музеї М.Кропивницького в Кіровограді проводили вечорниці. Справжні, за давніми українськими традиціями.    Сюди завітав аматорський художній колектив Великосеверинівської загальноосвітньої школи. Сільські самодіяльні актори показали міським школярам, як раніше в селах у цей день молодь проводила час. Хлопці та дівчата співали пісні, жартували, навіть обмазували один одного сажею (звичайно, мазати більше хотіли хлопці, а верещати - дівчата). Усі присутні
мали можливість вкусити калиту (якщо дотягнешся), а дівчата з радістю взяли участь у святковому ворожінні. Хтось дізнався, що цього року вийде заміж, хтось - що буде мати доброго чоловіка.
   Господиня свята та інші учасники дійства ознайомили гостей із секретами приготування калити, навчили примовлянь, які використовувались під час підготовки до вечорниць, та заспівали багато народних пісень, що додали святу справжнього українського колориту.
   А завершилось дійство пригощанням усіх присутніх святковим пирогом та калитою. До речі, під час частування вчителька Марина Яковлева, яка привезла талановитих діток з Великої Северинки, розповіла, що в селі не лишились осторонь святкування 130-річчя театру корифеїв. У шкільному музеї відбулося свято - згадали історію заснування першого професійного українського театру. Подивились музично-літературну композицію, співали пісні з репертуару корифеїв, читали вірші, присвячені нашим видатним землякам, та навіть сценки ставили з вистав "Сватання на Гончарівці" та "Кайдашева сім'я". А ще северинівські школярі розповіли, що мріють про відвідини відреставрованого театру - дуже хочеться і диво-театр подивитися, і якусь виставу. Впевнена, з цих хлопців і дівчат виростуть справжні театрали. Як же гарно!

 

Катерина ЗОЗУЛЯ

 

 

"Народне слово", 3.01.2013