Статті

pub245.jpg (14058 bytes)

   В обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки образотворчого мистецтва під назвою «Для Бога я створюю найкраще, що можу». Виставка - це своєрідний підсумок конкурсу дитячого малюнка, початок якому поклав проект художника і музиканта Ярослава Стецика, що проводився в рамках фестивалю в місті Івано-Франківську.

   У місцевому краєзнавчому музеї були виставлені роботи дітей з усіх куточків України, а також із Росії, Польщі, Болгарії, Угорщини, Хорватії. Але це була не просто виставка, а конкурс, у якому взяли участь понад 500 учасників різного віку. Тема об’єднувала, але, зрозуміло, зовсім по – різному відтворювали своє уявлення про Бога, скажімо, шестилітки і підлітки. Діти малювали янголів і Бога, передавали своє уявлення про світ розумний і вічний. Серед конкурсних робіт кращими визнано близько 200. Приємно відзначити, що в конкурсі брали участь і майбутні майстри пензля з Кіровограда, вихованці студії «Соняшник» центру дитячої і юнацької творчості, що недавно відзначав свій ювілей. Керує «Соняшником» досвідчений педагог Ірина Зантарія. Під час урочистого відкриття виставки в краєзнавчому музеї Ірина Михайлівна познайомила присутніх із юними талантами: Тетянкою Гривеко, Аліною Дудник, Софією Паліводою, Наталкою Потєєвою, Владом Рубаном, Ельвірою Руденко, Оленою Хлівною. Правда, на вернісаж із поважних причин прийшли не всі конкурсанти, але ми називаємо всіх учасників. Вони того заслуговують! Вітаючи гостей і юних експонентів , директор музею Наталя Агапєєва навіть сентиментально запевнила, що «наші», тобто кіровоградці, «найкращі». Все-таки озираючись на місцевий патріотизм, побажаємо талановитим «нашим» і далі, так би мовити, тримати марку свого «Соняшника», свого ЦДЮТ, Кіровограда і Кіровоградщини!
   Мало не забула про головне! Виставка «Для Бога я створюю найкраще, що можу» (до речі, назва експозиції звучить якось незрозуміло, як мені здається), котра, пригадуєте, була ініційована в Івано-Франківську, стала першою міжнародною пересувною виставкою, що вже шостий місяць мандрує містами і селами України. З великих міст її побачили Одеса, Харків, звісно, Івано- Франківськ. Тепер вона в Кіровограді. Деякий час експонувалася в Центрі дитячої та юнацької творчості і знову мала осісти в Івано-Франківську, якщо я нічого не плутаю. Але організатори вирішили ще затримати виставку в нашому місті і розгорнули експозицію в краєзнавчому музеї, де її може бачити значно більше народу. Природно, публіку вже не вітатиме ансамбль бандуристок «Орія» ЦДЮТ, як це було під час вернісажу, але яскраві кольори, фантазії і мрії, що сконцентровані в дитячій творчості, порадують і зір, і душу.

 

 

Валентина ЛЕВОЧКО

 

"Кіровоградська правда", 6.11.2012