Статті

   Під такою назвою в обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена 68-ї річниці здня визволення України від німецька-фашистських загарбників. На неї були запрошені ветерани війни та учасники бойових дій, військовослужбовці однієї з військових частин.
   В експозиції представлено фотографії та документи командуючих фронтами, арміями, корпусами, словом, тих, хто безпосередньо здійснював керівництво визвольною операцією на території нашої області, а далі визволяв Україну й Європу. Особливе місце на виставці посідає кабінет генерала, де представлені предмети військового часу, перегляд яких повертає нас до подій Великої Вітчизняної війни.
   Як зазначив голова Спілки учасників бойових дій та ветеранів військової служби міста Кіровограда Анатолій Джеміга: "Це колосальна праця співробітників музею, і вона принесе користь мешканцям міста, молодому поколінню, щоби вони пам'ятали ту велику історію, яку робили наші батьки й діди. Відзначення Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників має на меті всенародне уславлення воїнів-переможців та вшанування пам'яті мільйонів полеглих - представників усіх національностей".
   Цю подію прокоментувала також директор музею Наталія Агапєєва: "В інших музеях є така практика: приурочувати виставку лише до 9 травня та 28 жовтня. Я з цим не погоджуюся. Така виставка має бути стаціонарною, постійною. В тому числі і в нас. Виставка побудована на справжніх архівних матеріалах з фондів обласного краєзнавчого музею. Це частина тієї великої колекції, зібраної за багато років, що ляже в основу експозиції залу Великої Вітчизняної війни при його оформленні. Цьогоріч виділено 1 мільйон 600 тисяч гривень на обладнання стаціонарної експозиції відділу історії. Зараз завершується тендер на замовлення експозиційного обладнання, замовником є управління капітального будівництва. Означена експозиція з'явиться у першій половині наступного року. До речі, наша виставка експонувалася протягом літа в Криму, в Лівадійському палаці. Вона викликала надзвичайну цікавість у відвідувачів з різних країн, а їх побувало на ній близько 22 тисяч. Виставку ми готували за покликом душі й за обов'язком перед тими, хто визволяв Кіровоградщину від гітлерівських окупантів. На цьому наша робота не закінчується. Велика Вітчизняна війна, безумовно, була й буде предметом наших подальших досліджень".

 

 

Роман ЛЮБАРСЬКИЙ

 

"Народне слово", 1.11.2012