Статті

pub242.jpg (18767 bytes)

  Наприкінці тижня у Кіровограді відбувся І Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль. Цей захід приурочили до Всесвітнього дня туризму, щоб нагадати гостям та жителям Кіровоградщини про великий туристичний потенціал нашого краю. У сконцентрованому вигляді з ним можна було познайомитися у перший день фестивалю в обласному краєзнавчому музеї.    Потрапити у саме серце фестивалю можна було просто, що ми і зробили, проходячи Дворцовою та задивившись на барвисті виставки народних умільців. А що це за свято? - запитували перехожі, зацікавившись грою духового оркестру та гусарами. Там же відразу можна було купити оберіг, вишиту картину чи інший виріб ручної роботи.
   Яка то користь із використаної скляної пляшки? - запитаєте ви і будете приємно вражені, їх народна майстриня Олена Рубанчук розписує власними руками за допомогою акварельних фарб та пензлика. Виходить у неї це дуже гарно і звичайна пляшка з-під шампанського перетворюється на чудовий декор на кухню, розписаний петриківськими візерунками. Також у колекцію робіт майстрів із Новоукраїнки ввійшли дерев'яні шкатулки. А от Олександрівський район був багатий на грошові деревця із бісеру та пасток, їх представляв Н.Галушка із с. Підлісного.
   Вільшанка на виставці була представлена як багатонаціональний край, яка береже та поважає спадок тих представників національних меншин, які проживають у їхньому краї. Новомиргород на виставці був серед фаворитів із використання мультимедіа. Ще б пак, адже представляв Новомиргородський край сам Олександр Жовна. Він привіз із собою свої знакові фільми, зняті за мотивами його творів: "Маленьке життя", "Секонд хенд" та ін.
   Кіровоградці, як господарі фестивалю, зібрали під своїм крилом найбільше виставок та подбали про сувенірну продукцію. Його презентувало гостям фестивалю кіровоградське видавництво "Імекс-ЛТД". Там усі бажаючі могли придбати паспорт... кіровоградця - сувенірний телефонний довідник-путівник для завзятих туристів. Крім того, на розкладках були книги краєзнавчого спрямування з девізом: "Читаю, знаю, люблю...".
   Стару-добру спадщину радянської доби вирішила згадати галерея "Єлисаветград", назвавши виставку "Родом із СССР", Кіровоградський музей музичної культури ім. К.Шимановського запросив на свій фестиваль, коротко проанонсувавши його, а працівники краєзнавчого музею підготували виставку "Літературна Кіровоградщина".
   Ульяновка запрошувала до себе великим короваєм, Новоукраїнка - виставкою художника Івана Похитонова, а Світловодський район порадував цінними раритетними речами. Належать вони Захарівському музею історії, в якому лише певним видам предметів побуту належать цілі зали, наприклад, зал музичних інструментів, старовинних годинників, вишиваних рушників та ін. Привезені ними речі - лише невелика частинка унікальних для Кіровоградщини речей.
   Та це ще не все. 29 вересня естафету перейняв Хутір Надія, де відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти", а 30 вересня - Олександрівський та Світловодський райони.

 

Тетяна ЛЕВІНСЬКА.
Фото автора

 

 

"Кіровоградська правда", 5.10.2012