Статті

pub235.jpg (20515 bytes)

  Минулої суботи Хутір Надія гостинно приймав шанувальників та прихильників театрального мистецтва, які завітали сюди з нагоди відкриття 42-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» та відзначення чергової річниці від дня народження славетного земляка Івана Тобілевича (Карпенка-Карого). Тут у цю пору, як завжди, по-особливому гарно. В алеях і затишних куточках Карпенкового парку по-особливому відчуваєш красу рідної української землі, велич духу кращих її синів.    Сприяла проведенню заходу і напрочуд гарна та по-осінньому щедра на тепло погода, тож тут зібралося ще більше людей, ніж звичайно. Крім представників від кожного району Кіровоградщини сюди завітали делегації з інших областей: Закарпатської, Івано-Франківської, Полтавської, Черкаської та інших. Гості утворили перед входом на Хутір Надія довгий ряд із наметів, де кожен район презентув творчі доробки своїх земляків.
   Із запальними піснями, щедрими частуваннями та гарними розповідями про мальовничі куточки свого краю почесних гостей – голову обласної державної адміністрації С.М.Ларіна, першого заступника голови обласної ради О.С.Шаталова, голову Кіровоградської районної державної адміністрації А.В.Маліцького, голову Кіровоградської районної ради О.І.Євміну, начальника управління культури і туризму облдержадміністрації В.Г.Животовську та інших посадовців зустрічала делегація кожного району біля свого намету.
   Пісні та музика, що лунали навкруги, так і запрошували до танцю, тож С.М.Ларін не втримався і під запальну мелодію охоче закружляв у танку. А на території Хутора Надія Сергію Миколайовичу вручили стиглі червоні яблука - символ цьогорічного проведення свята, якими він пригостив оточуючих.
   Урочиста частина заходу розпочалась із традиційного покладання квітів до підніжжя пам’ятника Карпенку-Карому. А потім учасників та гостей свята запросили до меморіального саду. Саме цього дня тут було вирішено посадити молодий дуб. Право посадити дерево було надане С.М.Ларіну та О.С.Шаталову. Після того, як молодий дубок зайняв своє місце поміж дубами-ветеранами хутора, у меморіальному саду всіх присутніх запросили пройти на оновлене театральне поле, яке, до речі, нещодавно було відремонтовано.
   - Шановні друзі! Від щирого серця вітаю з цим чудовим святом, - звернувся до присутніх Сергій Миколайович. - Вже 42-й рік поспіль на Хуторі Надія проходять «Вересневі самоцвіти», які започаткували кіровоградські шанувальники театрального мистецтва.
   Саме на Кіровоградщині з’явився перший український професійний театр, тож нам є чим пишатися, ми повинні пам’ятати і шанувати театральні традиції, бути патріотами своєї Батьківщини. Запевняю вас, що обласна влада і надалі робитиме все можливе для підтримки та розвитку кращих традицій на Кіровоградщині.
   Сергій Миколайович також повідомив приємну новину про те, що 9 жовтня цього року відбудеться знакова для Кіровоградщини подія: відкриття після капітального ремонту Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького.
   Щирі слова привітань та найкращі привітання адресував присутнім і О.С.Шаталов.
   І, звичайно ж, жодне свято не обходиться без подарунків, тож С.М.Ларін та О.С.Шаталов виконали приємну місію: вручили переможцям 53-ого обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини» у номінаціях «Народні аматорські театри», «Аматорські театральні колективи», «Кращий виконавець чоловічої ролі», «Кращий виконавець жіночої ролі», «Кращий організатор підготовки та проведення обласного огляд-конкурсу «Театральна весна Кіровоградщини» цінні подарунки та відзнаки.
   На завершення урочистостей присутні мали змогу переглянути на театральному полі виставу за участю акторів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького та виконавців муніципального камерного хору під орудою Юрія Любовича, в якій розповідалося про життєвий шлях І.Тобілевича (Карпенка-Карого) та про зародження і становлення українського професійного театру на Кіровоградщині. Двері музею-заповідника І.Тобілевича (Карпенка-Карого) цього дня були гостинно відчинені для всіх бажаючих.
   Суботнього дня не поспішали залишати це воістину святе місце. Було багато бажаючих пройтись алеями, сфотографуватись у мальовничих куточках, оцінити його осінню красу, насолодитися красою хутірського ставу, зарядитися тією духовною енергією, яка тут панує, аж до наступної річниці від дня народження нашого славетного земляка.

 

Ірина Желєзнякова

 

 

"Кіровоградська правда", 2.10.2012